Azjatyckie komputery - Computex 2010

Miedzy 1 a 5 czerwca na Tajwanie odbędą się największe w Azji targi komputerowe. Chociaż Tajwan leży daleko od Europy, zaprezentowane tam nowości będą miałby bezpośrednie przełożenie na nasz rodzimy rynek.

"Rosyjskie komputery, amerykańskie komputery - i tak wszystko robią na Tajwanie" - powiedział rosyjski kosmonauta w filmie "Armageddon". Wtedy mieliśmy rok 1997, ale tak naprawdę dopiero od kilku lat jego słowa można uznawać za prorocze. Ta niewielka, nieuznawana oficjalnie przez większość krajów świat wyspa stała się potentatem branży IT.

W tym roku po raz 30 Taipei, stolica Tajwanu, będzie gościła targi komputerowe Computex - największą imprezę branży IT w tamtej stronie świata. Na miejscu swoje najnowsze produkty będą prezentowały takie firmy jak Acer, Asus, Gigabyte, MSI, HTC oraz dziesiątki innych tajwańskich podwykonawców, których nazw może nie znamy, ale produkowane przez nich część i znajdziemy w wielu używanych przez nas komputerach, konsolach, telewizorach czy telefonach.

Co ciekawego przyniosą tegoroczne targi Computex? Podobnie jak w Hanowerze, możemy spodziewać się zalewu szybszych, lepszych i bardziej ergonomicznych notebooków oraz netbooków. Nie zabraknie także tabletów oraz e-readerów. Trudno jednak liczyć na prawdziwą rewolucję - Tajwan i Computex przez ostatnie 29 lat dostarczał jedynie siły roboczej oraz technologii. Czy tym razem będzie inaczej?

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tajwan | targi | komputery
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy