Bezpieczeństwo z rozpoznawaniem twarzy

Na rynku pojawił się nowy system bezpieczeństwa, przeznaczony do użytku domowego. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, iż FaceID korzysta z technologii rozpoznawania twarzy.

Niewątpliwie FaceID jest bardzo ciekawą propozycją dla osób, które cenią sobie bezpieczeństwo w domu. Dotychczas mogliśmy wybierać systemy, które bazowały na rozwiązaniach opartych na szyfrowaniu hasłem, czytnikach linii papilarnych itp. FaceID idzie krok dalej i stanowi ciekawą alternatywę dla klasycznych systemów zabezpieczeń.

System wykorzystuje dwie kamery cyfrowe, które są w stanie stworzyć trójwymiarowy model twarzy. Następnie obraz zostaje zachowany na dysku urządzenia i jest wykorzystywany do porównania z twarzą osoby, która chce się dostać do naszego domu. Warto dodać, że urządzenie działa także w ciemności, dzięki czemu nie ma ryzyka, że system bezpieczeństwa nie zadziała. Obraz 3D także zmniejsza ryzyko nieuprawnionego dostępu - jeśli ktoś myśli, że dzięki wykorzystaniu fotografii oszuka system, to bardzo się zawiedzie.

Reklama

FaceID jest dostępny w cenie 447 dolarów.

Źródło informacji

PC Format
Dowiedz się więcej na temat: bezpieczeństwo | system bezpieczeństwa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy