ClamBook - i twój smartfon staje się laptopem

Smartfon umożliwia wykonanie rozmowy telefonicznej, sprawdzenie maila i szeroko pojęte działania w sieci. Z kolei laptop przydaje się do codziennej pracy i stanowi dla większości podstawowy komputer. A gdyby te dwa gadżety połączyć w jeden i cieszyć się wygodą pracy z laptopem przy korzystaniu ze smartfona?

Wszelkiego rodzaju hybrydy i łączenie kilku gadżetów w jeden rzadko kiedy okazują się funkcjonalne i zyskują na popularności. Chlubnym wyjątkiem jest seria tabletów Transformer Asusa, które dzięki doczepianej stacji dokującej przypominają netbooki z dotykowym ekranem. Nad ciekawą technologią pracuje również Canonical, tworząc Ubuntu for Android i sprawiając, że smartfon zamienia się w swego rodzaju nettopa z pełnym desktopowym systemem. ClamBook wydaje się czerpać inspirację z obydwu projektów.

Reklama

ClamBook jest niezwykle cienkim, lekkim i eleganckim akcesorium do smartfona. To właściwie szeroki ekran o proporcjach 16:9, klawiatura oraz bateria, do której można podłączyć telefon - zarówno iPhone'a jak i coś z Androidem. Z tego połączenia rodzi się smukły laptop z Androidem lub iOS na pokładzie, na którym można pracować niczym na normalnym komputerze. Do tego urządzenie może działać znacznie dłużej na baterii i ładuje twojego smartfona podczas pracy - jednocześnie korzystając z jego procesora i innych zasobów.

Jak na razie nie znamy żadnych szczegółów dotyczących specyfikacji i ceny nowego urządzenia. Podobno ClamBook ma trafić do sprzedaży już latem tego roku.

Grzegorz Nowak

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: laptop | Smartfon | iOS | Android

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy