Czy Ballmer usuwa ze stanowisk niewygodnych pracowników?

Część z was zapewne pamięta głosy, które pojawiły się kilkanaście miesięcy temu na temat rządów Steve'a Ballmera w Microsofcie. Temat właśnie powrócił, a to za sprawą jednego z byłych pracowników firmy, który w swojej książce wyraził swoją opinię na temat Ballmera.

Joachim Kempin pracował w Microsofcie bardzo długo - od 1983 do 2002 roku, czyli przez około 19 lat. Doszedł on do stanowiska osoby odpowiedzialnej za sprzedaż systemów Windows partnerom OEM. W swojej książce ("Resolve and Fortitude: Microsoft's "secret power broker" breaks his silence") pisze on kilka słów na temat obecnego CEO Microsoftu. Według niego, Ballmer jest osobą, która szuka sposobów na usunięcie ze stanowisk osób, które mogą kiedykolwiek próbować przejąć jego stanowisko. W ten sposób wzmacnia on swoją pozycję w firmie.

Kempin twierdzi, że Ballmer powinien ustąpić ze stanowiska, jednak nie jest w stanie wskazać żadnego godnego następcy. Zaznacza jednak, że powinna być to młoda osoba, która zna się na obecnych trendach panujących w internecie i świecie urządzeń mobilnych.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Steve Ballmer

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy