Czy Nvidia będzie robić procesory?

Podczas spotkania firmy NVIDIA z inwestorami, swoją mowę wygłosił prezes - Jen-Hsun Huang. Najważniejszą sprawą, jaką poruszył było ewentualne wejście NVIDII na rynek mikroprocesorów, gdzie obecnie królują dwie marki - Intel i AMD.

Zeszłoroczne plotki, jakoby NVIDIA przygotowywała się do produkcji procesorów okazuje się być nieprawdziwa - zdementował ją szef firmy.

Huang stwierdził, iż świat nie potrzebuje trzeciego gracza na rynku procesorów. Jego zdaniem, nie jest to kierunek jaki chce obrać NVIDIA. Dodał przy tym, iż firma dysponuje odpowiedniki technologiami, które umożliwiłyby w przyszłości podjęcie takich kroków - mowa o kartach graficznych Tesla. Karty te przetwarzają ogromne masy danych, ale nadal potrzebują tradycyjnego procesora. Pochwalił przy tym rodzimy produkt podkreślając, że firma spędziła wiele lat nad projektem Tesla, który jego w pełni programowalny.

Reklama

Szef NVIDII może jednak zmienić zdanie, ponieważ obecne układy pokroju G80 lub R600 są w stanie wykonać wszystkie zadanie za jakie odpowiedzialne są procesory. Zatem granica jest mała i szybkie przejście na produkcję procesorów nie jest wykluczone.

PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: firmy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy