Firefox załatany

Mozilla.org wypuściła update zwiększający bezpieczeństwo użytkowników coraz bardziej popularnej przeglądarki Firefox - v 1.0.1. Program jest dostępny ze strony mozilla.org (po wejściu na "download" z polskiego serwisu automatycznie ustawiane jest pobieranie polskiej wersji. Liczy ona 4,7 MB). Oprogramowanie zawiera ok. 40 łatek opracowanych na podstawie informacji o błędach - uzyskanych zarówno od firm jak i prywatnych użytkowników programu

Błędy te zostały zdefiniowane jako "umiarkowanie krytyczne". Rozwiązano m.in. głośny ostatnio problem spoofingu, dzięki którym hacker mógł dostać się na komputer użytkownika wykorzystując tzw. znaki międzynarodowe (na razie jednak jest to - jak przyznaje Chris Hoffman - szef programistów Mozilla.org - rozwiązanie tymczasowe, choć skuteczne). Po zainstalowaniu wersji 1.0.1 nie musimy także obawiać się innych manipulacji hakerów (m.in. tzw. cross-site scripting)

Od oficjalnej premiery w dniu 7 grudnia 2004 Firefoksa pobrało 27 milionów osób. Przeglądarka ta jest uważana za największego konkurenta Microsoft Internet Explorer.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama