GeForce 8800 Ultra - są pierwsze informacje

Do sieci wyciekły informacje dotyczące premiery nowej karty od firmy NVIDIA. Chodzi o model GeForce 8800 Ultra.

Informacje te nie są jednak żadną niespodzianką, bo już od dłuższego czasu wiadomo było, iż firma szykuje się na odpowiedź ze strony R600 i chce mieć coś w zanadrzu na wypadek swojego niepowodzenia.

TheInquirer podaje informacje na temat pojawienia się nowej karty w sklepach już 15 maja, natomiast pierwszych recenzji możemy się spodziewać już 1 maja. Według podanych informacji, 8800 Ultra to nadal jednordzeniowy układ graficzny, nie wiemy za to, czy prócz wyższych taktowań producent pokusi się o zwiększenie ilości zunifikowanych jednostek cieniowania. Jeżeli wierzyć spekulacjom, wraz z premierą nowej karty mają zostać udostępnione nowe sterowniki dla systemu Windows Vista, ale już z pełną obsługą trybu SLI oraz oczywiście najnowszych układów z serii GeForce 8.

Reklama

Jeżeli chodzi o cenę to trzeba zaznaczyć, że nie będzie należeć ona do niskich - 999 dolarów. Firma jednak musi wiedzieć co robi windując taką cenę, w tej materii może opierać się na wynikach sprzedaży na przykład GeForce 7950 GX2, który znalazł wielu nabywców.

PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: karty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy