HP wspiera Itanium

Firma Hewlett-Packard przedstawiła bogatą ofertę systemów, usług i rozwiązań opartych na serii procesorów Itanium (IFP). Oferta ma ułatwić klientom przejście na technologię opartą na architekturze Itanium, zapewnić im swobodę wyboru spośród różnych systemów operacyjnych i zabezpieczyć poczynione przez nich inwestycje w informatykę.

Pierwsze systemy HP wyposażone w procesory Itanium to HP Workstation i2000 z maksymalnie 2 procesorami, HP Server rx4610 z maksymalnie 4 procesorami oraz HP Server rx9610 z maksymalnie 16 procesorami.

Nowe maszyny HP dostępne są z systemami poeracyjnymi HP-UX, Microsoft Windows i Linux. Takie rozwiązanie zapewnia dostępność wielu aplikacji oraz zgodność operacyjną, dzięki czemu można w pełni zaspokoić potrzeby firmy.

HP-UX to obecnie jedyny 64-bitowy system UNIX, który zapewnia zgodność binarną aplikacji klientów przy przechodzeniu z architektury RISC na Itanium. System HP-UX jest zoptymalizowany pod kątem architektury Itanium, tak aby również w dalszej przyszłości zapewniał wydajność, skalowalność i niezawodność, jakiej klienci oczekują od środowiska operacyjnego HP-UX. Ponadto HP jest obecnie jedyną firmą oferującą sprzęt oparty na architekturze RISC, który można przenieść do środowiska AI-64 bez konieczności ponownego kompilowania oprogramowania.

Programy dla użytkowników i programistów Itanium

Aby ułatwić klientom przejście na technologię IPF, HP oferuje im usługi doradztwa, szkolenia, oprogramowanie, obsługę finansową oraz serwis i pomoc techniczną.

Programy HP, opracowane z myślą o ułatwieniu klientom planowania, migracji, łączenia, obsługi i wdrażania w odniesieniu do systemów tej firmy opartych na procesorach Itanium, obejmują:

* usługi uruchomieniowe, zapewniające skonfigurowanie sieci i systemu operacyjnego, ustawienie systemu plików i ewidencjonowania oraz wdrożenie procedur operacyjnych;

* ogólną pomoc w zarządzaniu lub zaopatrzeniu na etapie zarządzania projektem i przechodzenia na technologię IPF;

* usługi dotyczące przenoszenia i migracji, które mają ułatwić klientom uruchomienie w środowisku Itanium aplikacji własnych lub innych dostawców;

* dostęp do ekspertów HP, co umożliwia klientowi zadawanie pytań doświadczonym specjalistom i udostępnia mu ich wiedzę, ułatwiając rozwiązanie określonych problemów;

* siedem kursów szkoleniowych HP - od poziomu podstawowego po zaawansowany - zapewniających klientom wiedzę techniczną ułatwiającą transformację firm;

* program finansowania, przeznaczony dla nabywców stacji roboczych i serwerów Itanium, z atrakcyjnym oprocentowaniem rocznym i z możliwością wyboru okresu 12- lub 18-miesięcznego.

Planuje się także udostępnienie klientom programu mającego na celu zabezpieczenie poczynionych inwestycji, opracowanego specjalnie dla nabywców Itanium, którzy zamierzają w przyszłości przejść na procesory Itanium nowej generacji (o tymczasowej nazwie McKinley). HP zamierza zaoferować premie finansowe klientom, którzy zakupią systemy Itanium obecnie, a w przyszłości nabędą nowsze systemy HP Itanium.

Aby ułatwić rozpowszechnianie się technologii IPF, HP współpracuje ponadto z czołowymi partnerami z branży, takimi jak Oracle. Oczekuje się, że zainteresowanie firmy Oracle platformami HP opartymi na Itanium spopularyzuje architekturę Itanium w najważniejszych zastosowaniach w przedsiębiorstwach.

Szacuje się, że systemy HP oparte na procesorach Itanium będą dostępne pod koniec czerwca, a ich ceny detaliczne w Europie będą rozpoczynać się od 8.000 euro.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas