Intel: Za kilka miesięcy powróci boom na laptopy i netbooki?

​O trudnej sytuacji na rynku komputerów informujemy na bieżąco przy okazji różnych rankingów sprzedaży i raportów finansowych. W ostatnich miesiącach ich miejsce skutecznie przejmują urządzenia mobilne. Przyczyn takiego stanu jest co najmniej kilka, jednak według szefostwa Intela, kluczowe znaczenie ma tutaj cena. Jak się okazuje, jest spora szansa na to, aby w ciągu najbliższych kilku miesięcy przywrócić boom na tego rodzaju urządzenia.


CEO Intela, Paul Otellini, stwierdził niedawno, że za kilka miesięcy cena najnowszych laptopów może zejść do poziomu 200 dol. Swojego zdania nie uzasadnił, jednak wkrótce po tej wypowiedzi, zrobił to wiceprezes i dyrektor ds. produktu Intela, Dadi Perlmutter. 

Według niego, cena ta będzie możliwa do osiągnięcia w przypadku masowego wypuszczenia na rynek laptopów opartych o system Android, a nie jak dotychczas Windows 8. Jak się okazuje, to właśnie wymogi Microsoftu dotyczące narzucania cen, ostatecznie rzutują na całokształt kwoty, jaką musimy zapłacić za nowego laptopa. Dodatkowo niższa cena ma być zagwarantowana poprzez użycie procesorów z serii Atom, które wykorzystywane były dotychczas w netbookach.

Reklama

Wszystko wskazuje na to, że firma z Redmond będzie musiała się dobrze zastanowić nad obniżką cen swojego systemu, gdyż Android ma spore szanse na zagarnięcie części rynku PC. Perlmutter dodał również, że ceny notebooków oparte na Androidzie i wyposażone w procesory Intel Core mogą zejść nawet do kwoty 399 dol. Czy faktycznie jeszcze w tym roku doczekamy się widocznych obniżek tych urządzeń?

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Intel | laptopy | komputery | Android | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama