Intela krucjata przeciwko Nvidii

Intel opublikował specjalny raport, w którym wytyka wady i niedociągnięcia nowej platformy Nvidia Ion, przygotowanej jako alternatywa dla hegemonii Intela na rynku komputerów klasy netbook.

Dokument nosi tytuł "Nvidia Ion Competitive Position Guide" i mówi między innymi o tym, że chipset graficzny wykorzystany do budowy platformy nie jest nową konstrukcją, a jedynie pochodną obecnej już przez jakiś czas na rynku rodziny MCP79M/NCP7A. Oczywiście jest to prawdą, jednak autorzy raportu "zapomnieli" dodać, iż wykorzystywany przez Intela chipset 945GSE też nie jest rozwiązaniem nowym i obecny jest na rynku od ponad czterech lat.

Drugim argumentem przytaczanym przez autorów tekstu jest zwiększony pobór mocy nowej platformy, co ma być zaprzeczeniem idei, jaka od początku towarzyszy tego typu urządzeniom - z założenie mają one jak najdłużej pracować bez konieczności doładowywania baterii. Trudno się z tym nie zgodzić, jednak odrobinę krótszy czas pracy to niewielka cena za możliwość odtwarzania materiałów w wysokiej rozdzielczości i bezproblemowe korzystanie z nowych aplikacji multimedialnych.

Reklama

Ostatnim argumentem dyskwalifikującym platformę Nvidii (oczywiście zdaniem autorów) ma być fakt, iż już pod koniec bieżącego roku na rynku ma się pojawić nowa platforma Pineview, w której chipset graficzny zostanie zintegrowany z procesorem, co znacznie zmniejszy zużycie energii i zwiększy wydajność całego układu. Według Intela Ion nie wytrzyma konkurencji, a krótki czas pozostały do premiery nowej platformy nie pozwoli Nvidii na udoskonalenie i rozwój swojego projektu. Czy rzeczywiście tak się stanie? Czas pokaże.

PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: krucjata

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy