Interfejs tabletu PlayBook na żywo

CEO firmy Research In Motion, producenta terminali BlackBerry, zaprezentował po raz pierwszy działanie tabletu PlayBook.

PlayBook to tablet RIM, który zaprezentowano oficjalnie na konferencji prasowej 27 września. Jednak nie pokazano wtedy jak naprawdę działa kolejny konkurent iPada. Konieczność opierania się na renderach urządzenia oraz egzemplarzu trzymanym przez Mike'a Lazaridisa stała się dla wielu osób powodem do snucia domysłów, że urządzenie w rzeczywistości jeszcze nie istnieje. Okazuje się jednak, że nie miały one racji. Na konferencji Adobe MAX Lazaridis pokazał kilka podstawowych funkcji nowego tabletu. Nagranie z prezentacji możecie zobaczyć poniżej.

Przypomnijmy: PlayBook wyposażony będzie w 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1024 na 600 pikseli, dwurdzeniowy procesor Cortex A9 taktowany zegarem 1GHz oraz 1GB pamięci RAM. Tablet pracował będzie pod kontrolą całkiem nowego systemu operacyjnego - BlackBerry Tablet OS, który został opracowany przez firmę QNX. To co wyróżnia urządzenie RIM od iPada to dwie kamery, wyjścia microHDMI oraz microUSB oraz wsparcie dla Flasha w wersji 10.1.

Reklama

Nieznana jest cena urządzenia. Obecnie wiadomo jedynie, że zadebiutuje ono na początku 2011 roku.

Prezentacja PlayBook

pcformat_online
Dowiedz się więcej na temat: RIM | BlackBerry | interfejs
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy