Kinect dla Windowsa już w sprzedaży

Jego premiera miała odbyć się na początku 2012 roku, ale chyba niewielu wierzyło, że wydarzy się to tak szybko. Microsoft Kinect dla systemu Windows jest już dostępny w sprzedaży.

Gigant z Redmond już wcześniej zapowiadał, że specjalna wersja Kinecta przygotowana dla Windowsa 7 pojawi się na rynku w lutym i nie okazały się to tylko czcze obietnice. Przejętą z Xboxa 360 kamerkę umożliwiającą nawigację jedynie za pomocą naturalnych ruchów ciała można już kupić na amerykańskim rynku za 249 dol. Do zestawu dołączony jest Kinect Windows SDK (Software Development Kit) w wersji 1.0, który umożliwia tworzenie własnych aplikacji wykorzystujących sensor Microsoftu.

Przygotowany z myślą o systemie Windows 7 czujnik Microsoftu będzie można wykorzystywać nie tylko w licznych grach i aplikacjach, ale także przy surfowaniu po internecie. Pole do popisu będą mieli również programiści, którzy podłączając do jednego peceta/laptopa maksymalnie 4 egzemplarze Kinecta, będą mogli dokładnie odwzorować ruchy ciała człowieka i wykorzystać je np. przy tworzeniu gier komputerowych.

Nowy Kinect wyposażono także w tryb "Near Mode", który pozwala na śledzenie ruchów obiektów w odległości 40 cm od sensora. Dzięki temu możliwa będzie bardziej precyzyjna obserwacja użytkowników siedzących przed ekranem monitora. Wiele osób widzi w tej funkcji fundamenty pod przyszłą implementację Kinecta do notebooków z Windowsem 8.

Reklama

Windowsową wersję sensora Microsoft Kinect można zamawiać choćby za pośrednictwem amerykańskiego sklepu Amazon.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Windows | Kinect | windows 8

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy