Reklama

Komputerowa nostalgia - Dawne Komputery i Gry

6 i 7 października Kraków stał się polską stolicą starych komputerów, konsol oraz gier. Wszystko dzięki wystawie Dawne Komputery i Gry, która przeniosła nas do czasów, kiedy królowały stare komputery i konsole.

Temat retro w kontekście jest obecnie bardzo modny. Nic zatem dziwnego, że wiele osób chce wrócić pamięcią do swoich pierwszych komputerów, gier i konsol. Taką szansę po raz kolejny otrzymaliśmy dzięki imprezie Dawne Komputery i Gry. Była to interaktywna ekspozycja dawnego sprzętu, w której mogliśmy zobaczyć takie klasyczne urządzenia jak Odra 1305, terminal znakowy Unimor, Archimedesa 3020, Commodore 64 czy Amigę 500, aż po Nintendo 64 i Dreamcasta. łącznie ok. 100 urządzeń - i co najważniejsze, większość z nich nadal działała. Zatem można było pograć, jak za starych czasów.

Grać można było oczywiście samemu, z kolegami lub koleżankami - jak za starych czasów - ale także w turnieju, m.in. zmierzyć się w takich grach jak "Dyna Blaster", "Duke Nukem 3D" czy "Warcraft I". W trakcie wystawy odbył się także koncert muzyki 8-bitowej grany na konsoli GameBoy przez twórcę projektu I Set My Pixels On Fire.

Jak możemy podsumować Dawne Komputery i Gry? Na pewno nieobiektywnie. Moc nostalgii sprawia, że na stare komputery, konsole oraz gry patrzymy przez pryzmat tego, co było. A trudno źle wspominać czasy dzieciństwa i młodości oraz godziny spędzone przy tych urządzeniach. To były pionierskie dni technologii. Dzisiaj komputery i systemy operacyjne są inne, prostsze, dostępne dla wszystkich - nie wszystkim się to podoba, ale gloryfikacja tego, co było nie ma sensu. Lepiej wspominać komputerową przeszłość na takich imprezach jak Dawne Komputery i Gry.

Reklama

Dawne Komputery i Gry - podsumowanie wideo:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy