Komputery na Windows 7

Wraz z najnowszym systemem operacyjnym Windows 7, na rynku pojawią się także nowe generacje komputerów przenośnych oraz stacjonarnych. Będziemy zatem mieli do czynienia z kolejnym skokiem jakościowym.

Analitycy rynku komputerowego są zgodni, że system Windows 7 zwiększy sprzedaż komputerów. Giganci IT, zachęceni pozytywnymi opiniami o Windows 7, jakie pojawiły się jeszcze przed premierą, postanowili połączyć premierę swoich nowych komputerów ze startem Windows 7. Nie od wczoraj wiemy, że lepszy system oznacza także lepszy komputer.

- Na rynku pojawią się nowe modele komputerów oraz peryferia, które wykorzystują możliwości Windows 7. Ekosystem Windows rośnie i jest silniejszy niż kiedykolwiek - powiedział podczas premiery najnowszej wersji Windows Steve Ballmer, szef firmy Microsoft.

Reklama

Na nowojorskiej premierze Windows 7 mieliśmy szansę przyglądnąć się kilku ciekawym, nowym komputerom największych z producentów.

Działające na Windows 7

Acer Aspire 3810 - ten mały komputer został przygotowany przez firmę Acer w ten sposób, aby wystartować dokładnie w 15 sekund i wyłączyć się w 4 sekundy. Było to możliwe dzięki współpracy z Windows 7. Na rynku możemy spodziewać się większej liczby tego typu urządzeń.

HP Envy - kolejna generacja notebooków mających być odpowiedzią na aluminiowe MacBooki. Ten model może pochwalić się czasem pracy na jednej baterii wynoszącym kilka godzin, a także karta graficzną, którą można odłączyć, aby przedłużyć czas pracy na naładowanej baterii.

Vaio L - dotykowy komputer Sony typu All-in-One (monitor i sam desktop to jedno urządzenie). Trzeba przyznać, że ten komputer wykorzystuje dotykowy interfejs równe dobrze, co komputery HP.

Toshiba Satellite M505 - notebook z dotykowym ekranem. To zupełnie nowy trend, jaki powoli zaczyna fascynować producentów. Czy przyjmie się w tradycyjnych notebookach? Na przykładzie tej Toshiby możemy powiedzieć, że radzi on sobie całkiem nieźle.

Dell Z - przygotowaliśmy o tym notebooku obszerny materiał. Jest to pierwszy komputer przenośny, który można ładować bezprzewodowo.

Vaio X - nowa linia komputerów Sony, które ważą jedynie 0,7 kg! Sprzęt jest dodatkowo niesamowicie cienki. Dodatkowo, potrafi on wytrzymać ponad 11 godzin na naładowanej baterii.

Notebooki roku 2010

To tylko kilka z zaprezentowanych nowości. Najważniejszym w ich przypadku jest fakt wykorzystania Windows 7, dzięki któremu komputer zużywa mniej baterii i może pracować dłużej. Poprawie ulegają także czas uruchamiania oraz wyłączania. Zatem w tym przypadku oprogramowanie zapewnia skok jakościowy sprzętu, nie na odwrót.

Łukasz Kujawa, Nowy Jork

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: komputer | komputery
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy