Reklama

Komputronik umożliwił turystom odzyskanie podatku VAT

Komputronik wprowadził usługę Tax Free. Umożliwia ona turystom spoza UE zwrot podatku VAT zapłaconego przy zakupie sprzętu.

Do odzyskania podatku VAT upoważniony jest podróżny, który wywiezie zakupiony towar poza terytorium Unii Europejskiej w ciągu trzech miesięcy i zgłosi się do Punktu Refundacji Global Blue. Warunkiem jest zakup sprzętu za minimum 200 zł brutto.

- Możliwość zwrotu podatku VAT jest dla wielu turystów bardzo korzystna i chętnie z niej korzystają. Jako największa, markowa sieć salonów z komputerami i elektroniką użytkową jesteśmy chętnie odwiedzani przez zagranicznych turystów. Teraz będziemy mogli zachęcić ich do zakupów nie tylko szeroką ofertą, ale również zagwarantowaną przez polskie prawo usługą, którą można określić jako swoisty, średnio 12-procentowy rabat od całej kwoty zakupu. Dzięki współpracy z międzynarodową firmą, nasi zagraniczni klienci nie będą mieli żadnych problemów z formalnościami - mówi Rafał Pawlak, e-commerce manager w Komputronik SA.

Reklama

Obcokrajowcy mogą cieszyć się taką możliwością kupując komputery, elektronikę użytkową i sprzęt RTV w jednym z kilkunastu salonów Komputronik w Białymstoku, Krakowie, Suwałkach oraz Warszawie. Kompletna lista placówek oraz szczegółowe informacje na temat usługi Tax Free znajdują się na stronie: www.komputronik.pl/taxfree.

Usługa Tax Free została przygotowana w taki sposób, aby maksymalnie uprościć formalności. Dlatego zdecydowano się na prosty system trzech kroków. Pierwszym jest wystawienie przez personel salonu Komputronik formularza zwrotu podatku (Tax Refund Cheque). Drugim krokiem jest uzyskanie od służb celnych odpowiedniej pieczęci przy wyjeździe poza granice Unii Europejskiej. Ostatnią czynnością konieczną do odzyskania gotówki jest realizacja formularza w jednym z Punktów Refundacji Global Blue.

W Polsce zasady zwrotu VAT turystom reguluje ustawa o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz.U. nr 54 poz. 535 z późn. zm) oraz przepisy wykonawcze zawarte w rozporządzeniu Ministra Finansów.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: VAT

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy