Kosmaz Compufon - smartfon, tablet i netbook w jednym

Pomimo ogromnego wyboru urządzeń na rynku, niektórzy nadal czują niedosyt i robią wszystko co w ich mocy, by zaprojektować urządzenie idealne - takie, które zawierałoby nie tylko najlepsze cechy modeli aktualnie znajdujących się w sprzedaży, ale także te, które sami projektanci chcieliby zobaczyć.

Jakiś czas temu pisaliśmy o HTC Tube oraz genialnym M Tabie. W serwisie Android Community pojawiła się informacja o najnowszym projekcie firmy Kosmaz Technologies - urządzeniu Compufon.

Zarówno nazwa producenta, jak i samego urządzenia brzmią dziwnie, jednak projekt Compufon jest co najmniej godzien uwagi. Z założenia jest to smartfon, który po podłączeniu odpowiednich akcesoriów staje się tabletem lub netbookiem; pełna unifikacja, 3-w-1, wszystko pod ręką.

Stacja dokująca, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, przemienia smartfona w tablet, a skórzane etui z klawiaturą - w netbooka. Koncepcja niby prosta, ale jak genialna!

Compufon ma mieć 10.6-calowy ekran dotykowy, głośniki stereo, wbudowane słuchawki Bluetooth i Androida 3.0 Honeycomb na pokładzie (jeśli tak, to dlaczego na renderach urządzenie ma Gingerbreada?).

Reklama

Najlepsze pozostawiłem na koniec. Projekt Compufona nie jest tylko czczym wytworem czyjejś wyobraźni, ale pomysłem na urządzenie, które ma rzeczywiście trafić do produkcji, a w sprzedaży pojawić się w czwartym kwartale 2011 roku. Czyżby idealny rywal Transformera od Asusa?

Jarosław Sroka

Źródło informacji

tabletowo.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama