Maxtor: 40 GB na kabelku

Firma Maxtor poinformowała o wprowadzeniu wygodnego rozwiązania pozwalającego zwiększyć pamięć masową komputerów zgodnych z IBM PC i Apple. Maxtor Personal Storage 3000LE jest pierwszym na świecie zewnętrznym dyskiem twardym o pojemności 40 GB, komunikującym się z komputerem poprzez szybki interfejs USB 2.0. Nowy dysk twardy, który idealnie nadaje się do przechowywania cyfrowych zdjęć i filmów, utworów muzycznych w formacie MP3, gier i innych dużych plików, działa nawet 40 razy szybciej, niż dostępne na rynku podobne urządzenia korzystające z interfejsu USB 1.1.

article cover
 

Urządzenie kosztuje 279 EUR i jest obecnie dostarczane do sklepów, a wkrótce znajdzie się też w ofercie sklepu internetowego Maxtordirect.com. Stanowi ono wygodną i szybką alternatywę dla klientów, którzy chcą uniknąć problemów związanych z instalacją tradycyjnych dysków twardych. Dysk 3000LE o pojemności 40 GB i prędkości obrotowej 5400 obr./min spełnia wymagania obecnych użytkowników komputerów, którzy mogą na nim zapisać m.in.:

* 10 000 4-minutowych nagrań w formacie MP3,

* 40 000 zdjęć cyfrowych o wysokiej rozdzielczości (z kompresją JPEG),

* 40 godzin cyfrowych filmów wideo (z kompresją MPEG).

Szybki interfejs USB 2.0 umożliwia bardzo łatwe i błyskawiczne podłączenie dysku 3000LE do praktycznie każdego portu USB, zachowuje przy tym wsteczną zgodność z interfejsem USB 1.1.

"Zastosowanie interfejsu USB 2.0 ułatwia przesyłanie danych w przypadku rozbudowy starszych komputerów PC, a także chroni inwestycje klienta kupującego komputer wyposażony w nowy port USB" - powiedział Jason Ziller, specjalista ds. inicjatyw technicznych w firmie Intel, pełniący także funkcję przewodniczącego forum firm wdrażających standard USB. "Z perspektywy użytkownika standard USB 2.0 charakteryzuje się tymi samymi zaletami i łatwością instalacji, co USB 1.1, ale oferuje znacznie większą przepustowość, dzięki której w dużym stopniu zwiększa się wydajność urządzeń, takich jak zewnętrzne dyski twarde firmy Maxtor".

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas