Monitor CINEMA 3D wprowadza w nowy wymiar rozrywki

LG Electronics wprowadziło na rynek polski nowy model monitora o nazwie D2342P. Jest to pierwszy ekran wykonany w tej technologii w sprzętowym portfolio giganta z branży elektronicznej.

Monitor Cinema 3D LG D2342P
Monitor Cinema 3D LG D2342Pmateriały prasowe

Jest to kolejny produkt dołączający do szybko rosnącej gamy monitorów pozwalających nam cieszyć się odbiorem wrażeń wizualnych w trójwymiarze. Monitor pozwala umożliwia odbiór obrazu w jakości HD. Po założeniu okularów polaryzacyjnych możemy zanurzyć się w świat gier oraz filmów 3D.

Efekt migotania oraz przenikania obrazów został wyeliminowany dzięki zastosowaniu technologii polaryzacyjnej 3D. Ochrania nas ona również przed zawrotami oraz bólami głowy, które występują podczas odbioru treści na ekranach działających w technologii migawkowej 3D.

Producent zapewnił nam również wyraźniejszy oraz jaśniejszy obraz 3D, jak i bezproblemową współpracę monitorów ze wszystkimi najnowszymi kartami graficznymi oraz systemami operacyjnymi. Monitor obsługuje standard HDMI 1.4, co pozwala użytkownikom na podłączenie pod niego innego sprzętu 3D.

Wraz z ekranem od LG dostaniemy również dwie pary polaryzacyjnych okularów 3D. Pierwsza para jest standardowa, druga natomiast została przystosowana tak, aby mogły korzystać z niej osoby noszące na co dzień okulary. Sposób korzystania jest wyjątkowo wygodny, gdyż para ma formę nakładek.

Waga okularów wynosi 16 gramów. Do ich użytkowania nie jest wymagane ładowanie, ponieważ nie posiadają one baterii. Takie rozwiązanie eliminuje problem znikania obrazu 3D w czasie np. seansu filmowego. Nie musimy się tego obawiać, gdyż okulary radzą sobie bez użycia baterii.

Jeżeli do seansu filmowego zasiadają więcej niż dwie osoby, powinniśmy dokupić kolejną parę okularów, która kosztuje około 20zł.

Osoby zainteresowane zakupem monitora powinny dysponować budżetem wynoszącym 1200 zł brutto, gdyż taka jest sugerowana cena najnowszego cacka od LG.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas