Notebook mający cztery ekrany

W jaką stronę może pójść ewolucja notebooków? Intel sugeruje, że jedną z możliwych opcji jest komputer przenośny z trzema pomocniczymi ekranami LCD.

Jeden wyświetlacz w notebooku może już nie wystarczyć - użytkownik do pomocy otrzyma trzy dodatkowe, niewielkie dotykowe ekrany LCD. Do czego będą one służyć? Przykładowo, po włączeniu komputera na jedynym ekraniku pojawi się nasza poczta, drugi ekran pozwoli nam obsłużyć odtwarzacz muzyczny, a na trzecim zobaczymy zdjęcia.

Te trzy panele można dowolnie modyfikować, decydując się na pokazanie na nich np. naszego ulubionego serwisu społecznościowego, kalendarza, zegara etc. Pełna swoboda. Jeśli np. przeglądamy zdjęcia na jednym z dolnych ekranów, w dowolnym momencie możemy przeciągnąć fotkę na górny ekran - wtedy pojawi się ona na głównym ekranie.

- To oczywiście tylko prototyp. Nie wiadomo, czy ten pomysł kiedykolwiek nawet trafi do sprzedaży - powiedział Mooly Eden z Intela, podczas prezentacji prototypowego notebooka. Cześć z tego typu szalonych innowacji nigdy nie ma szansy wylądować na półkach sklepowych. Są jednak wyjątki - dwa lata temu Intel na konferencji IDF pokazał ultra cienkiego notebooka. Dzisiaj to już przecież prawie standard.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji | Intel
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy