Nowa generacja dysków SSD

Kingston Digital Europe Ltd. - spółka należąca do Kingston Technology Company - wprowadziła na rynek SSDNow V100 - najnowsze dziecko z rodziny dysków półprzewodnikowych SSDNow.

Przeznaczony dla rynku masowego, Kingston SSDNow V100 najskuteczniej przyczynia się do zwiększenia wydajność komputera czy notebooka. Jest on jednocześnie atrakcyjną alternatywą - pod względem kosztów - dla całkowitej wymiany sprzętu.

Linia Kingston SSDNow V100 - dostępna w wersjach 64 GB oraz 128 GB - została rozszerzona o dysk o pojemność 256 GB. Kingston SSDNow V100 posiada funkcjonalność TRIM dla systemu Windows 7 oraz zoptymalizowany kontroler. Co ważne, nowy dysk półprzewodnikowy działa w oparciu o zaawansowaną technologię NAND flash, która zapewnia zwiększone parametry zapisu i odczytu danych.

- Naszym celem jest przekonanie użytkowników o wyższości SSD nad dyskami twardymi. Dlatego też zestaw w jakim sprzedajemy pamięci półprzewodnikowe posiada oprogramowanie do łatwego klonowania dysków oraz akcesoria, które pomagają w wymianie HDD na pamięci SSD - powiedział Paweł Śmigielski Dyrektor Regionalny na Europę Środkową i Wschodnią w Kingston Technology.

Reklama

Dyski Kingston SSDNow V100 są sprzedawane osobno lub w zestawie umożliwiającym modernizację komputera czy notebooka. Zestaw przeznaczony dla komputerów zawiera - oprócz samego dysku - oprogramowanie umożliwiające klonowanie, kable zasilania i danych SATA, a także uchwyty umożliwiające montaż w zatoczce 3,5". To samo rozwiązanie dla notebooka posiada - zamiast uchwytów - 2,5" obudowę na SSD, która pozwala na wymianę HDD oraz jego późniejsze użycie jako dysku zewnętrznego.

Dyski Kingston SSDNow są objęte 3-letnią gwarancją oraz wsparciem technicznym producenta.

Specyfikacja techniczna Kingston SSDNow V100:

- Standardowa obudowa 2,5" zawierająca układy NAND Flash,

- Interface: SATA 1,5 GB/s i 3,0 GB/s,

- Pojemność: 64 GB, 128 GB, 256 GB,

- Szybkość odczytu i zapisu danych: do 250 MB/s odczytu (dla wszystkich dysków); do 230 MB/s zapisu dla dysków o pojemności 128 GB i 256 GB; do 145 MB/s zapisu dla dysku o pojemności 64 GB,

- Pobór mocy: 6,4 W w trybie pracy; 1,0 W w trybie bezczynności,

- Waga: 77 g.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: dysk | HDD | kingston | SSD
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy