Nowy procesor Intela pozwoli tworzyć niezwykle cienkie notebooki

Podczas targów IFA 2014 w Berlinie, firma Intel zaprezentowała nowe procesory z serii Intel Core M. Chipset został zaprojektowany z myślą o urządzeniach 2w1 oraz laptopach, które nie będą wymagały wentylatorów. Producenci będą mogli zatem osiągnąć jeszcze cieńszą konstrukcję.

Intel Core M pobiera zaledwie 4,5W mocy, będąc przez to najbardziej energooszczędnym procesorem z serii Core w historii firmy. Według zapewnień producenta, pozwoli to osiągnąć dwukrotnie dłuższy czas pracy na baterii, utrzymując przy okazji wydajność o 50% wyższą od poprzedniej, 4. generacji procesorów. Intel Core M jest teraz średnio dwukrotnie szybszy, jeżeli chodzi o obliczenia i siedmiokrotnie szybszy w przetwarzaniu grafiki od czteroletniego PC.
 
Powierzchnia procesora Intel Core M jest o 50 procent mniejsza w porównaniu do poprzedniej generacji. Dzięki niewielkiemu poborowi prądu wydzielanie ciepła jest o 60 proc. niższe. Producenci sprzętów nie będą więc musieli stosować wentylatorów, a konstrukcje nowych urządzeń mogą być cieńsze od 9 mm.
 
Już teraz swoje produkty oparte na nowym procesorze zapowiedziały takie firmy, jak Acer, ASUS, Lenovo, Dell, HP i Toshiba. Będą to konstrukcje 2w1, a niektóre z nich zostały już zaprezentowane na targach IFA 2014.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Intel | procesory

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy