Pierwszy na rynku laptop ze skanerem żył

Zabezpieczenia biometryczne nie są niczym nowym na rynku, ale firma Fujitsu zaprezentowała sprzęt, który wkracza na nowe rejony pod tym względem. Celsius H730 to laptop, który odczytuje niewidoczny gołym okiem wzór naczyń krwionośnych na dłoniach, unikalny dla każdego człowieka.

Nowatorska technologia nazywa się PalmSecure i jest zupełną nowością w segmencie komputerów mobilnych. Skaner żył nie wymaga bezpośredniego kontaktu z dłonią i absorbuje promieniowanie podczerwone emitowane przez hemoglobinę znajdującą się w naczyniach krwionośnych. Podczas skanu żyły stają się czarne, co pozwala na detekcję unikatowego wzorca i autoryzację.

Technologia PalmSecure niezwykle rzadko się myli. Akceptowalna granica błędu to 0,00008 proc., a ponieważ jest to czytnik biometryczny, jego obejście wydaje się być bardzo trudne.

Fujitsu Celsius H730 ma 15-calowy ekran i jest napędzany przez procesor Intel Core i7 o taktowaniu 3,8 GHz. W zestawie znajdziemy również do 32 GB pamięci RAM, grafikę Nvidia Quadro i klasyczny dysk twardy, SSD lub hybrydowy.

Laptop będzie dostępny w sprzedaży w Europie jeszcze w grudniu za 1330 funtów.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Fujitsu | biometryczna identyfikacja | Intel Core i7
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy