Ponad 75 nowych ultrabooków jeszcze w tym roku

W najbliższych miesiącach czeka nas prawdziwy wysyp nowych ultrabooków z procesorami Ivy Bridge. Mowa zarówno o klasycznych ultramobilnych subnotebookach, jak również o konstrukcjach hybrydowych.

Na trwającej właśnie w Beijing konferencji IDF 2012 Intel skupia się na zagadnieniach związanych ze spadkiem zapotrzebowania na energię oraz rozwojem układów graficznych. Oczywiście to wszystko w kontekście chipów do smartfonów, tabletów i ultrabooków. W te ostatnie gigant z Santa Clara inwestuje setki milionów dolarów jasno dając do zrozumienia, że przyszłość należy do lekkich, stylowych i wydajnych komputerów.

Jeszcze w tym roku mamy zobaczyć kilkadziesiąt nowych ultrabooków. Większość będą stanowić konstrukcje z ekranami 13-13,9 cala i 14-14,9 cala, ale nie zabraknie też większych, których matryce przekroczą barierę 15 cali. Wraz z premierą systemu Windows 8 można spodziewać się wysypu konstrukcji hybrydowych z panelami dotykowymi - na przykład Lenovo IdeaPad Yoga.

Za wspomnianą hybrydę chińskiego producenta trzeba będzie zapłacić co najmniej 1900 dolarów, a nie jak wcześniej zapowiadano - 1200. Na szczęście ceny zwykłych ultrabooków będą niższe - najtańsze modele oparte na nowej platformie powinny kosztować około 700 dolarów. Jednocześnie należy spodziewać się wyższej wydajności i dłuższego czasu działania na jednym ładowaniu. Stanie się to możliwe dzięki procesorom Intel Core 3. generacji wykonanych w 22-nm procesie litograficznym z użyciem tranzystorów 3-D Tri-Gate.

Reklama

Jacek Klimowicz

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Ivy Bridge | Intel
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy