Sieć skrojona dla użytkownika

Firma Hewlett Packard zaprezentowała nowa strategię pod nazwą Adaptive Networks - jest to nowa wizja sieci komputerowych, które potrafią adoptować się do potrzeb użytkowników, aplikacji i przedsiębiorstwa.

Celem strategii jest ukierunkowanie zmian w obecnie stosowanych przez firmy rozwiązaniach sieciowych w kierunku sieci inteligentnych, dostosowujących swoją konfigurację, wydajność i przepustowość do aktualnych potrzeb. Sieć staje się znacznie bardziej bezpieczna przez stosowanie rozwiązań zabezpieczających przed dostępem urządzeń niepowołanych, np. użytkowników i urządzeń, którzy nie mając profilu dostępu nie dostaną się do sieci. Adaptive Networks pozwala również szacować sieć pod względem jej wielkości. Takie podejście do rozwoju sieci firmy pozwala na jej dowolna skalowalność, oszczędność wydatków na zakup infrastruktury "na bieżące" potrzeby, chroni firmy przed niepotrzebnymi zakupami. Aby pomóc odbiorcom biznesowym w osiągnięciu tych celów, ProCurve oferuje użytkownikom oparte na otwartych standardach, wysokoefektywne kosztowo produkty, które wzmacniają bezpieczeństwo, zwiększają wydajność i funkcjonalność oraz przyczyniają się do mniejszej złożoności sieci w przedsiębiorstwie. Przynajmniej w założeniu.

Reklama

- Adaptive Networks nie jest czymś, co pojawiło się nagle jako koncepcja budowy nowoczesnej sieci. Już w 2003 roku HP przedstawił model sieci Adaptative EDGE Architecture, w którym zakładano użycie inteligentnych przełączników brzegowych umożliwiających wykonanie daleko posuniętej zautomatyzowanej konfiguracji portu w zależności od tego kim jest użytkownik , który się do tego portu podłączył - powiedział Kazimierz Osiński, Country Category Manager w działu sieciowego HP ProCurve Networking w Polsce.

Adaptacja sieci do potrzeb użytkowników

Aby sieć mogła się dostosować do potrzeb użytkownika, muszą być znane unikalne informacje dotyczące użytkownika oraz wymagania urządzeń z jakich korzysta on w sieci komputerowej. Na podstawie informacji o tym kim jest użytkownik, i jak użytkownik loguje się do sieci (oraz z jakich urządzeń - komputer przenośny, komputer stacjonarny, telefon VoIP), tworzy się profil użytkownika zdefiniowany w systemie IDM (Identity Driven Manager). Profil sieciowy określa konfiguracje i parametry pracy użytkownika w sieci. Chroni to sieć przed nieautoryzowanym dostępem. Co więcej, automatycznie po zalogowaniu, użytkownik ma dostęp do swojego środowiska pracy w sieci, zasobów (dysków, katalogów, usług, etc). Strategia Adaptive Networks jest oparta na otwartych standardach i przygotowana do integrowania różnych rozwiązań (telefonia IP, wideo czy rozwiązania oparte o Web).

PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: firmy | HP | użytkownik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy