Steve Ballmer nie otrzyma odprawy, jednak wciąż będzie niesamowicie bogaty

W piątek dowiedzieliśmy się, że Steve Ballmer - szef Microsoftu, który piastuje to stanowisko od 2000 roku, odchodzi na zasłużoną emeryturę. Ci, którzy lubią zaglądać w sakiewkę innych osób od razu przeliczyli, jaki majątek będzie posiadał. Okazuje się, że jest on nieprzyzwoicie wysoki.


Co prawda Microsoft nie przewiduje dodatkowych pieniędzy w ramach odprawy dla swojego kierownictwa, jednak posiadają oni inne sposoby na pomnożenie majątku. Steve Ballmer posiada aktualnie około 333 milionów akcji Microsoftu, co stanowi łącznie 4 proc. udziałów w firmie. Według CNN, akcje te są warte około 11,5 miliarda dolarów. Co najważniejsze ich wartość od piątku wzrosła - najwidoczniej wszyscy zgodnie uważają, że odejście Ballmera z Microsoftu wyjdzie firmie na dobre. 

Oczywiście od razu nasuwają się pytania - co Ballmer zrobi z takimi pieniędzmi? Czy będzie udzielał się w akcjach charytatywnych, jak to zwykł robić Bill Gates? Pięćdziesiąta pierwsza pozycja na liście najbogatszych ludzi świata do czegoś zobowiązuje.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Steve Ballmer | Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy