Reklama

Super+ Resolution - lepsza jakość monitora

LG Electronics zaprezentował nową technologię Super+ Resolution, która ma wprowadzić nowy standard doskonałości obrazu wyświetlanego przez monitor - tak przynajmniej twierdzi producent.

- Super+ Resolution to wynik wielu lat badań nad zaawansowaną rozdzielczością monitorów - powiedział Brian Kwon, wiceprezes sekcji monitorów w LG Business Solutions Company. - Dzięki nowej technologii Super+ Resolution obraz jest bogatszy o bardzo wysokie rozdzielczości i daje wrażenie uczestnictwa widza w akcji. Jest to porównywalne z najwyższej jakości telewizorami LCD - dodał.

Technologia Super+ Resolution, została zastosowana w monitorach LG E50VR i E80. Dzięki deklaracji i przetwarzaniu obrazu Super+ Resolution nie tylko zapobiega pogorszeniu rozdzielczości przy konwersji, ale dodatkowo wyostrza rozmazane kontury i wzmacnia przygaszone kolory.

Super+ Resolution używa scalonego układu z wbudowanym mechanizmem obliczającym potencjalną utratę rozdzielczości w procesie powiększania obrazu, co pozwala na skorygowanie detali na krawędziach i w cieniach, a równocześnie zmniejsza zakłócenia w postaci pasków na ekranie. Kolejnym elementem poprawiającym jakość obrazu jest filtr zakłóceń, który w dużym stopniu eliminuje zakłócenia w postaci pasków powstających w wyniku wyświetlania treści o niższej rozdzielczości. Ponadto filtr ten zmniejsza ewentualne prześwietlenie zdjęcia, dzięki czemu obraz jest czystszy i bardziej naturalny.

Reklama

Aby zapewnić jak najlepszą jakość obrazu, Super+ Resolution klasyfikuje wyświetlane treści na trzy kategorie, Full HD, HD i SD oraz stosuje optymalny tryb przetwarzania dla każdej kategorii. W trybie Full HD zwiększa się atrakcyjność gier, w trybie HD poprawia się jakość np. filmów, a w trybie SD dobierany jest optymalny poziom rozdzielczości i jakości dla treści o średniej rozdzielczości, takich jak wideo z internetu.

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama