SuperSerwis PC - NEXT 8/2008

Sytuacja, w której komputer po poprawnym wyłączeniu nie daje znaków życia, to najtrudniejsza do zdiagnozowania usterka. Nie mając żadnego punktu zaczepienia, trzeba po kolei sprawdzać poprawność funkcjonowania wszystkich komponentów po kolei.

Jeżeli nie słyszysz sygnałów testowych BIOS-u, wentylatory nie obracają się po włączeniu zasilania, bardzo możliwe, że uszkodzony został zasilacz. Warto się upewnić, czy tak jest, podłączając inny. Nie trzeba przy tym przepinać wszystkich kabli - wystarczy tylko podać zasilanie do płyty głównej. Jeżeli peceta wciąż nie można włączyć, trzeba sprawdzić kolejny element.

Sprawna płyta główna powinna zaalarmować użytkownika o awarii kodem dźwiękowym. Aby wymienić płytę główną należy zdemontować cały komputer, dlatego najlepiej wcześniej sprawdzić, czy winnym uszkodzenia nie jest któryś z pozostałych komponentów. W tym celu odepnij od peceta wszystkie elementy, pozostawiając jedynie RAM, procesor i kartę grafiki. Jeżeli taka konfiguracja nadal nie działa, sprawdź podzespoły, które pozostały. Jedyną metodą jest wymiana ich po kolei na sprawne.

Reklama

Kompendium wiedzy na temat możliwych przyczyn awarii komputerów oraz praktycznych sposobów ich usuwania, przygotowane przez ekspertów z wieloletnim doświadczeniem, znajdziesz w lipcowym wydaniu NEXT 8/2008.

W wydaniu ponadto: testy lekkich notebooków, urządzeń do przesyłania multimediów oraz pojedynek najnowszych kart dźwiękowych.

Next
Dowiedz się więcej na temat: komputer

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy