Szaleństwo Eee PC w Niemczech

Po licznych opóźnieniach Asus rozpoczął u naszych zachodnich sąsiadów drugą falę sprzedaży notebooków Eee PC. Początkowo komputery miały być w Niemczech już w grudniu, następnie przesunięto ten termin na początek stycznia. W wielu sklepach internetowych notebook Asusa był niemal natychmiast całkowicie wyprzedany.

Przedstawiciel jednego ze sklepów przyznał, że liczba zamówień wielokrotnie przekroczyła liczbę dostarczonych przez Asusa egzemplarzy. Jako termin dostawy następnych urządzeń firma podała pierwszy tydzień lutego.

Pokrywa się to z dostępnością, która jest podawana przez wielu sprzedawców na ich stronach: mało kto liczy na to, że jeszcze w styczniu otrzyma towar. Ile dokładnie egzemplarzy urządzeń trafi na rynek w drugiej fazie sprzedaży, nie wiadomo.

W naszym kraju tanie laptopy Eee PC można na razie kupić jedynie za pośrednictwem serwisów aukcyjnych. I tak np. na Allegro notebook kosztuje od 1280 do 1400 złotych.

Reklama

Jak się dowiedzieliśmy od przedstawiciela Asusa, polska premiera Eee PC planowana jest na początek drugiego kwartału bieżącego roku, choć ze względu na popyt znacznie przerastający podaż termin ten może ulec przesunięciu. Maszyna z 4-gigabajtowym dyskiem flash, 512 MB pamięci RAM i Linuksem na pokładzie ma kosztować 1099 złotych z VAT-em.

HeiseOnline

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy