Tajna "zmowa" Intela i Microsoft

Microsoft poszedł na układ z Intelem chcąc pomóc w sprzedaży starszych mikroprocesorów? - jeden z blogerów serwisu CNET opisuje całą sytuację w swoim blogu.

Według jednego z redaktorów serwisu CNET największy na świecie producent oprogramowania oraz potentat procesorów doszli do porozumienia, dzięki któremu Microsoft - podczas promocji Visty - miał pomóc Intelowi w sprzedaży starszych mikroprocesorów.

Przed premierą Visty Intel miał przestraszyć się, że interfejs Aero - jeden z kluczowych elementów nowego systemu operacyjnego Microsoft - nie będzie obsługiwany przez starsze układy Intela. Producent miał dojść z Microsoftem do porozumienia na bazie którego Redmond miało przygotować kilka oznaczeń naklejanych na komputery - znaczki miały mówić, że sprzedawany komputer jest zdolny do obsługi Visty, sprytnie maskując informację o tym, że urządzenie nie współpracuje z Aero.

Reklama

Tak oto do sprzedaży trafiły komputery z naklejką "Designed for Windows XP: Windows Vista Capable" oraz "Vista Premium Ready". Różnica polegała na tym, że chociaż obie naklejki mówiły o możliwości uruchomienia Visty na danym komputerze, tak tylko jedna rzeczywiście oznaczała, że komputer obsłuży Aero ("Vista Premium Ready").

Burza rozpętała się w momencie, kiedy dwóch klientów zakupiło komputer "Vista Capable" i nie mogło uruchomić na nim Aero - opisuje sprawę bloger z CNET. Sprawa trafiła do sądu. Obecnie mówi się o zbiorowym pozwie - nie są to jedyni klienci, którzy są rozczarowani.

ŁK

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: komputer | zmowa | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy