Windows 8 w 2012 roku

Czy następca Windows 7 pojawi się w 2012 roku? Wiele na to wskazuje - podczas konferencji Professional Developers Conference w Los Angeles zaprezentowano plany Microsoft na najbliższe lata. Na rok 2012 szykowany jest projekt o nazwie kodowej "Windows 8".

Windows 7 już okazał się dużym sukcesem zarówno programistycznym, jak i rynkowym, a Microsoft myśli o jego następcy. Plotki o Windows 8 (jak zwykło się go obecnie określać) pojawiły się jeszcze przed premierą systemu. Teraz jednak otrzymaliśmy już bardziej konkretne "przecieki".

Domniemaną tajemnicę Microsoft "zdradził" jeden ze slajdów z włoskiej prezentacji Windows Server 2008 R2. Według zaprezentowanego tam materiału - za trzy lata powinniśmy się spodziewać "Dużej premiery", która obecnie jest określana jako Windows 8 (oczywiście ta nazwa może ulec zmianie).

Reklama

O komentarz podczas konferencji Microsoft poproszony został Steven Sinofsky, osoba odpowiedzialna za stworzenie Windows 7. Jak podają zagraniczne media, Sinofsky był absolutnie zaskoczony takim pytaniem.

- Nigdy nie użyłem nazwy Windows 8, to twoje słowa - odpowiedział dziennikarzowi serwisu CNET Steven Sinofsky. Nie udało się także zdobyć komentarzy innych pracowników giganta z Redmond. Ta część zagadki pozostaje zatem nierozwiązana.

Okres trzech lat miedzy kolejnymi premierami Windows wydaje się brzmieć rozsądnie, aczkolwiek ta decyzja dość zaskakuje, biorąc pod uwagę, że Windows 7 pojawił się na rynku miesiąc temu. Trzeba jednak pamiętać, że od razu po starcie Windows Vista pojawiły się plotki o Windows 7. Z czasem okazały się one prawdą. W tym przypadku prawdopodobnie będzie podobnie.

ŁK

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama