Windows XP wciąż popularny

Na początku września Windows 7 stał się najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie. I choć prześcignął Windows XP, to ten drugi jest wciąż bardzo popularny wśród konsumentów.

Od swojej premiery w październiku 2001 roku, doczekał się trzech service packów i w dalszym ciągu jest aktywnie wspierany przez Microsoft. W dalszym ciągu używany jest również przez specjalistów IT, którzy cenią go za wygodę, szybkość i wsparcie wielu programów czy sprzętu.

Według serwisu StatCounter, używany jest przez 33 proc. społeczeństwa korzystającego z komputerów. Z jednej strony może to cieszyć ze względu na stworzenie stabilnego systemu, z drugiej - jest to dla Microsoftu problem, ze względu na konieczność wymuszenia przesiadki na Windows 8 w niedalekiej przyszłości.

Premiera Windows 8 dopiero za nami, a już pojawił się podział na zwolenników i przeciwników nowych rozwiązań. Wśród tych drugich w dalszym ciągu panuje przekonanie, że najlepszym systemem jest Windows XP, z którego nie zamierzają zrezygnować. Problem jednak w tym, że z czasem będzie to koniecznością. Microsoft nie chcąc zbyt szybko wymuszać zmiany na użytkownikach ogłosił, że wsparcie dla systemu Windows XP będzie aktywne do 9 kwietnia 2014 roku. Jest to zatem wystarczająco dużo czasu, aby przestawić się na bardziej nowoczesne rozwiązania.

Reklama

Jeśli chodzi o wsparcie dla Windows 7 to nie podano dokładnej daty, a zatem można spodziewać się wsparcia przez znacznie dłuższy czas. Nie może to dziwić, skoro od niecałych dwóch miesięcy system ten wysunął się na podium. Dotychczas sprzedano 630 mln licencji i liczba ta stale rośnie. W przypadku posiadaczy XP niestety trzeba będzie powoli szykować się do zmiany na nowszy system.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Windows
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy