Wojna na tanie notebooki

Dwie amerykańskie sieci sklepów handlowych rozpoczęły wojnę o to, kto zaoferuje tańszego notebooka. Sieć Best Buy wystartowała z komputerem za 299 dol. (ok. 873 zł), ale Wal-Mart zaoferował sprzęt za 298 dol. (871 zł).

"Notebooki na kryzys" - tak chciałoby się skomentować wojnę cenową, jaką prowadzi Best Buy z Wal-Mart. Ten pierwszy na początku lipca wprowadził do swojej oferty notebooka firmy Acer w cenie 299 dolarów. Sprzęt posiadał procesor AMD Athlon 64, kartę graficzną ATI Radeon Xpress 1200, 15.6-calowy ekran WXGA, 2GB pamięci RAM DDR2 , napęd DVD-RW i dysk 160GB.

Jak łatwo się domyślić, ta oferta okazała się prawdziwym strzałem w dziesiątkę, a Best Buy nie mógł opędzić się od kolejnych klientów.

Na kontratak konkurencyjnej sieci Wal-Mart nie trzeba było długo czekać - od 26 lipca znana w Stanach sieć sklepów rozpoczęła sprzedaż komputera Compaq Presario za 298 dolarów. "To pierwszy laptop z 3GB pamięci RAM znanej firmy za taką cenę" - przechwala się w materiałach prasowych Wal-Mart.

Reszta specyfikacji nie odbiega od parametrów komputera oferowanego przez Best Buy - mamy zatem ekran 15.6-cali , dysk160GB, napęd DVD, procesor 2.10 GHz AMD Sempron SI-42 i kartę Nvidia GeForce 8200M - podaje serwis CNET.

Reklama

Trudno powiedzieć, ile na obu notebookach zarobią sieci albo producenci - jednak bez wątpienia to klient skorzysta na tym najbardziej. Aż do momentu, w którym pojawi się oferta: 297 dol. za notebooka!

ŁK

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: sprzęt | wojna | tanie | Laptop | Wal-Mart
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy