Wojna o notebooka

Ostatnie dane o zwiększonym udziale NVIDII na rynku układów graficznych w notebookach dało firmie nieco większą pewność, choć nie zamierza ona spoczywać na laurach.

NVIDIA ma już plan na gwałtowne wejście na rynek 17-calowych laptopów, gdzie króluje obecnie ze swoimi procesorami Intel.

Założeniem NVIDII jest osiągnięcie dużego udziału w 17-calowych laptopach, które należą do segmentu high-end. W chwili obecnej układy graficzne NVIDII stosowane są w bardziej wymagających konstrukcjach, gdzie konkurencyjne AMD nie ma racji bytu.

Spekulacje rynkowe mówią o 20-procentowym wzroście w segmencie 17-calowych laptopów. Corocznie jest to nawet więcej niż wzrost 15.4-calowych laptopów, co świadczy o potencjale tych konstrukcji. Warto zaznaczyć, że ważnym aspektem przemawiającym za 17-calowego laptopa jest montaż komponentów dla wymagających graczy.

Reklama

Możliwy jest pewnego rodzaju alians pomiędzy Intelem oraz NVIDIĄ na tymże rynku. Platforma Santa Rosa Intela okazuje się sukcesem rynkowym i NVIDIA ze swoimi układami może pomóc zarówno sobie, jak i Intelowi.

PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: wojna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy