Reklama

Złośliwe oprogramowanie coraz bardziej aktywne na komputerach Mac

W 2019 roku liczba złośliwego oprogramowania oraz ataków, które zagrażały komputerom Mac była większa niż w przypadku urządzeń z systemem Windows.

Najnowszy raport opublikowany na serwisie Malwarebytes, jasno wskazuje, że ilość zagrożeń dla komputerów Mac wzrosła o ponad 400% w 2019 r. To dużo większy przyrost niż w przypadku szkodliwego oprogramowania na komputery z systemem Windows.

Może to być oznaką nadchodzących zmian na rynku bezpieczeństwa. Podczas gdy do tej pory to słynne "okienka" były bardziej narażone na ewolucje i "zainteresowanie" wszelkiej maści niebezpiecznego oprogramowania, tak wynik z 2019 roku pokazuje szybko rosnącą tendencje odwrotną.

Być może ma to związek z coraz częstszymi atakami na sektor firmowy. Nie jest tajemnicą, że komputery typu Mac stanowią dużą większy procent urządzeń obsługiwanych w dużych, zachodnich korporacjach.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: bezpieczeństo | Wirusy | MAC | apple | Windows

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy