Żywot Windows XP (ponownie) przedłużony

Nie tylko użytkownicy komputerów mają problem z rozstaniem się z Windowsem XP. "Żegnaj" nie jest w stanie powiedzieć nawet sam Microsoft, który ponownie przesunął datę zakończenia sprzedaży popularnego systemu.

Od czasów Windowsa 95, który dokonał rewolucji wśród systemów operacyjnych, żaden inny system nie zyskał takiej popularności i sympatii, jak Windows XP. Stabilny, atrakcyjny graficznie, o niezbyt wygórowanych wymaganiach sprzętowych. Nic dziwnego, że jest nadal numerem 1 wśród produktów koncernu z Redmond. I to pomimo wprowadzenia Windowsa Visty.

Najnowszy system operacyjny Microsoftu nie ma jednak dobrej opinii zarówno wśród znawców tematu, jak i zwykłych użytkowników. Główne zarzuty wobec niego to bardzo wysokie wymagania sprzętowe, a także początkowo mała kompatybilność z większością sprzętu. Mimo wielu zabiegów amerykańskiej firmy, Viście nie udało się pokonać starszego brata.

Reklama

Wciąż dużą popularność Windowsa XP dostrzega także Microsoft, który po raz kolejny przesunął datę ostatecznego wycofania systemu ze sprzedaży. Teraz wszyscy chętni mają czas do 30 maja 2009 roku na dokonanie zakupu komputera z poprzednikiem Visty - informuje BBC News. Nie można wykluczyć, że Microsoft chce w ten sposób podtrzymać sprzedaż systemów operacyjnych - sytuacja gospodarcza jest bowiem niepewna.

Konsumenci i firmy, chcąc ograniczyć wydatki, coraz częściej rezygnują z zakupu nowego komputera. Najczęściej nie chcą bowiem korzystać z Visty i wolą zaczekać na jej następcę - Windowsa 7 - który ma pojawić się na rynku pod koniec 2009 roku. Jest możliwe, że Amerykanie jeszcze raz przedłużą żywot Windowsa XP do dnia premiery najnowszego systemu operacyjnego.

Źródło: Dziennik Internautów
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy