Oto wizja przyszłości ludzkości w kosmosie według NASA [WIDEO]

"Naszą misją jest odkrywanie. Odwiedzamy miejsca w naszym Układzie Słonecznym i badamy inne światy, aby odpowiedzieć na ważne pytania. Jak my się tu znaleźliśmy? Dokąd zmierzamy? Czy jesteśmy sami?" Tymi pięknymi słowami naukowcy z NASA snują swoją wizję przyszłości ludzkości w najnowszej animacji.

NASA chce nas zainspirować do odkrywania kosmosu
NASA chce nas zainspirować do odkrywania kosmosuNASAYouTube

Astronomowie przygotowali krótką, ale spektakularną animację, która ma się stać inspiracją dla nas wszystkich do częstszego myślenia o kosmosie, w którym każdy z nas znajdzie wszystkie odpowiedzi na swoje pytania.

Tylko ciekawość świata i pragnienie odkrywania nowego jest prawdziwym sensem życia, a nie rzeczy materialne. Może teraz wydawać się to dla większości z nas niepojęte, ale w niedalekiej przyszłości zaczniemy opuszczać naszą planetę, kolonizować Księżyc, a później Marsa i inne światy.

Wówczas sprawy doczesne, ziemskie, przestaną mieć sens. Staniemy się cywilizacją międzyplanetarną i skupimy się na zasiedlaniu najróżniejszych obiektów, dzięki którym będziemy mogli odkrywać jeszcze dalsze i jeszcze bardziej tajemnicze odmęty Wszechświata.

Na razie wrócimy jednak na Ziemię i zobaczmy piękną animację przygotowaną przez fikcyjne NASA Exoplanet Travel Bureau. Naukowcy pokazali tam swoje wizje lotów na Księżyc, Wenus czy Marsa. Nie zabrakło też dużo większych przedsięwzięć, w postaci pierwszych misji międzygwiezdnych na egzoplanety podobne do Ziemi. Wszystkie one zostały pokazane pod względem swoich charakterystycznych cech.

Warto byście zobaczyli też interaktywną stronę Life and Death of a Planetary System. Z niej dowiecie się, jak formowały się gwiazdy i planety, a także jakie losy ich czekają w kolejnych ich fazach rozwoju. Możemy zobaczyć tam śmierć układów planetarnych i przyszłe dzieje Ziemi.

Nasza Błękitna Planeta jest piękna, ale pokusa eksploracji obcych światów rozpala wyobraźnię. To właśnie dlatego astronomowie nie ustają w wysiłkach tworzenia coraz to nowych misji badawczych, które z pomocą sond i teleskopów pozwolą nam je lepiej poznać. Na co jeszcze czekacie, eksplorujcie!

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas