Pamiątkowe zdjęcie po studiach? On wykorzystał zaćmienie Księżyca

Zakończenie studiów dla wielu osób jest przełomowym wydarzeniem w życiu, którym chwalą się w mediach społecznościowych. Wiele osób wykonuje sobie fotografie z dyplomem na tle byłej uczelni. Ten student astrofizyki wyszedł poza schematy i zrobił coś absolutnie niezwykłego!

Zaćmienie Księżyca jest widowiskowe, ale również inspirujące.
Zaćmienie Księżyca jest widowiskowe, ale również inspirujące./123RF/PICSEL123RF/PICSEL

Vincent Ledvina od lat uprawia astrofotografię, czym chwali się na swoim profilu na Instagramie. Można tam spotkać bardzo wiele interesujących zdjęć z zorzą polarną w roli głównej, ale nie tylko. W minionym czasie mieszkał w Grand Forks w Północnej Dakocie i studiował astrofizykę. Zauważył, że w dniu ukończenia studiów licencjackich wydarzy się coś niezwykłego i postanowił to wykorzystać.

Świeżo upieczony absolwent zdał sobie sprawę z tego, że 15/16 maja w Stanach Zjednoczonych doskonale będzie widać całkowite zaćmienie Księżyca. To samo zjawisko oglądaliśmy z Polski, lecz zaledwie w fazie częściowej. Vincent Ledvina postanowił wykonać sobie pamiątkową fotografię z dyplomem ukończenia studiów i nadchodzącym zjawiskiem astronomicznym.

Do wykonania fotografii użył aparatu Sony Alpha 7R II z obiektywem Tamron 35mm f/1.4 SP. Finalny obraz to połączenie dwóch fotografii wykonanych podczas dwóch nocy. Pierwszą z nich wykonał przy użyciu krótszego czasu ekspozycji i niższego ISO, aby mieć pewność, że nie poruszy się na zdjęciu. Następnie aparat został w tym samym miejscu, aby kolejnej nocy sfotografować przejście Księżyca nad drogą. W rozmowie z PetaPixel.com, Vincent Ledvina ujawnia, że edycja fotografii zajęła mu zaledwie 10 minut pracy w Photoshopie.

Autor zdjęcia zachwycił internautów swoją kreatywnością. Teraz planuje przenieść się do Fairbanks na Alasce, a następnie zacząć studia podyplomowe z pogody kosmicznej online na Uniwersytecie Millersville. Ma także plany na doktorat. W przyszłości można się zatem spodziewać kolejnych fotografii, zapierających dech w piersiach.

Motyl i Globus: Propaganda na mapach świata...INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas