Bill Gates rozdał w tym tygodniu akcje o wartości 6 mld dolarów, ale nadal jest piątą najbogatszą osobą na świecie

Bill Gates należy do najbogatszych ludzi na świecie, ale nie ma zamiaru trzymać tych pieniędzy tylko dla siebie. Miliarder nie ma także zbytniej ochoty dzielić się fortuną z dziećmi, przynajmniej nie ze swoimi. Postanowił więc rozdać pieniądze i właśnie to czyni.

W połowie lipca 2022 założyciel Microsoftu zadeklarował, że w ciągu najbliższych lat chce przekazać cały swój majątek potrzebującym. Aby tego dokonać, szybko wziął się do pracy i założył, że do końca bieżącego miesiąca na ten cel przeleje 20 miliardów dolarów. Chodzi fundację jego i jego żony.

Bill Gates rozdaje swój majątek

Para milionerów od zawsze pomaga najbardziej potrzebującym, także w czasie pandemii, kiedy na pomoc chorym na COVID-19 przekazali około 1,5 miliarda dolarów. Właśnie przed wspomnianą pandemią Gatesowie przekazywali na swoją fundację około 6 miliardów rocznie. Celem Billa jest jednak osiągnięcie średniej w wysokości 9 miliardów do 2026 roku, dlatego też zaczął wydawać pieniądze znacznie szybszej, oczywiście jest to pozytywne dla potrzebujących.

Reklama

W ciągu ostatniego tygodnia Bill Gates przeznaczył fundacji 6 miliardów dolarów, czyli tyle, co jeszcze nie tak dawno temu było średnią całoroczną. Pozbycie się takiego majątku nie miało jednak wpływu na jego pozycję na liście najbogatszych ludzi świata, bo ciągle zajmuje 5. miejsce.

Fundacja Billa i Melindy Gatesów wzbogaciła się o akcje firmy Canadian National Raulway Co (około 5,2 mld dolarów), a także akcje Deere & Co o wartości około miliarda dolarów. Poza wspomnianymi podmiotami również pojawiły się "mniejsze" pakiety, np. 3 miliony dolarów z jednego z funduszy inwestycyjnych Gatesa.

Kasa Billa Gatesa nie dla jego dzieci

Docelowo Gates chce w ten sposób pozbyć się praktycznie całego swojego majątku, aby zejść całkowicie z listy najbogatszych na świecie. Zapowiedział także, że jego dzieci nie odziedziczą pieniędzy, bo nie chce ich na siłę uszczęśliwiać, a każdy powinien zapracować na siebie. Miliarder zasugerował także, że chciałby, aby przykład z niego wzięli również inni bogaci tego świata. Nie ma wątpliwości, że majątek miliarderów mógłby w miarę szybko rozwiązać największe problemy ludzkości, począwszy od głodu na świecie.

Czołówka rankingu najbogatszych to aktualnie biznesmeni obracający się w branży kosmicznej, czyli Elon Musk i Jeff Bezos. Oczywiście oni również często pomagają charytatywnie, jednakże nie jest to taka skala, jak w przypadku legendy Microsoftu, Billa Gatesa. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bill Gates | miliarderzy | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy