Bóg wkroczył w metaverse. Kościół VR jako alternatywa dla wierzących

Wskutek licznych obostrzeń i restrykcji związanych z COVID-19 na całym świecie powstają kolejne wirtualne przestrzenie będące alternatywnymi miejscami do spotykania się. Do takich należy Kościół VR, który podczas pandemii błyskawicznie zyskał na popularności i dynamicznie wzrosła liczba jego członków. Założony przez prawdziwego biskupa nazywającego się w tej przestrzeni DJ Soto sprawia, że Bóg dosłownie wkrocza w świat metaverse.

Kościół VR powstał już w 2016 roku. Jego założycielem jest biskup DJ Soto mieszkający w Fredericksburgu w stanie Virginia w USA.

Aby dołączyć do chrześcijańskiej wspólnoty w wirtualnej rzeczywistości powinniśmy w pierwszej kolejności nabyć specjalne gogle, przez które będziemy przenosić się do świata metaverse.

DJ Soto wierzy, że Kościół VR jest najlepszą alternatywą dla tych osób, które fizycznie nie mogą pójść do kościoła. Przekonała się o tym Amerykanka Alina Delp, u której w 2010 roku zdiagnozowano poważną chorobę, która uniemożliwiła jej wychodzić z domu.

Mormoni o Kościele VR

Reklama

Pozytywnie na temat wirtualnej wspólnoty chrześcijan wypowiada się członek Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, którego przedstawicieli nazywa się potocznie mormonami.

- Pochwalam budowę wspólnoty wirtualnego kościoła - mówi Garret Bernal po pierwszym nabożeństwie online - Wszystko wygląda bardzo realnie. Obrazy w 3D ilustrujące wersety z Pisma Świętego okazały się niezwykle pomocne i znaczące dla mnie.

Jak wygląda wirtualny Kościół biskupa DJ Soto?

Po założeniu odpowiednich gogli VR oraz zalogowaniu się do aplikacji obsługującej tego typu technologie przenosimy się wirtualnego świata, który został zaprojektowany od zera.

Chociaż graficznie Kościół VR przypomina bardziej obrazy z popularnej gry Minecraft, to będziemy mieli okazję wchodzić tam w żywe interakcje z innymi członkami. Nabożeństwa odbywają się w sztucznie wykreowanej świątyni.

Kościół VR nie podaje, aby utożsamiał się z konkretnym środowiskiem chrześcijańskim. Wspólnota ma charakter ekumeniczny i odnosi się do ogólnych, podstawowych wartości, dzięki czemu zarówno katolicy, luteranie czy niewierzący mogą poczuć się tutaj jak u domu.

Ci ostatni ponadto będą mogli się również ochrzcić w wirtualnej rzeczywistości. Niektórzy jednak kwestionują ważność takich sakramentów. Sam DJ Soto podkreśla, że Kościół VR jest po prostu następstwem tego, że coraz więcej przebywamy w internetowym świecie i siłą rzeczy również niektóre grupy chrześcijan również się do tego adaptują.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: VR
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy