Co to znaczy uwu, xD, tbh, idk, lol? Młodzieżowy slang

Krótkie wiadomości tekstowe i media społecznościowe. W szybkiej wymianie informacji w internecie popularność zdobyły skróty i symbole, które pomagają w ekspresji emocji i myśli. Oto przegląd niektórych z najbardziej rozpowszechnionych skrótów i wyrażeń używanych przez młodzież w Internecie. Część tych skrótów w różnych komunikatorach przybiera wygląd emotikon, które wyrażają dane określenie.

Co to znaczy uwu?

"uwu" jest emotikonem reprezentującym radość, czułość lub zadowolenie. Charakterystyczny kształt liter ma przypominać twarz z zamkniętymi oczami i uśmiechem. Jest to wyraz szczęścia lub podziwu, często używany w kontekście rozkoszowania się czymś słodkim czy uroczym.

Co to znaczy xD?

"xD" to popularny emotikon używany do wyrażenia śmiechu. Duża litera "D" reprezentuje uśmiechnięte usta, a litera "x" zamknięte oczy. Jest to jedna z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych form okazywania rozbawienia w komunikacji internetowej.

Co to znaczy tbh?

Skrót "tbh" pochodzi od angielskiego wyrażenia "to be honest", co oznacza "szczerze mówiąc". Jest używany, kiedy ktoś chce podkreślić swoją szczerość lub przedstawić swoją opinie na jakiś temat bez owijania w bawełnę.

Reklama

Co to znaczy idk?

"idk" to skrót od angielskiego "I don't know", czyli "nie wiem". Używany, gdy osoba chce wyrazić niepewność lub brak wiedzy na dany temat.

Co to znaczy lol?

"lol" to jeden z najpopularniejszych skrótów, który oznacza "laughing out loud" - śmiejąc się głośno. Jest to szybki sposób na wyrażenie rozbawienia w odpowiedzi na coś zabawnego.

Co to znaczy BRB?

“BRB" to "Be Right Back", czyli "zaraz wracam". Używane, gdy osoba musi na chwilę odejść od komputera czy telefonu, ale zamierza szybko wrócić.

Co to znaczy OMG?

OMG" czyli "Oh My God", po polsku to "O mój Boże". Wyrażenie używane do opisania zdziwienia lub podziwu.

Co to znaczy LMAO?

LMAO" skrót mniej znany przez starszych użytkowników internetu oznacza "Laughing My Ass Off", czyli dosłownie "Śmieję się do rozpuku".

Co to znaczy DM?

“DM" czyli "Direct Message" określa "wiadomość prywatną". Używane jest gdy ktoś proponuje przeniesienie rozmowy do prywatnych wiadomości. Często używane w trakcie grupowych czatów lub na różnego typu forach.

Co to znaczy "YK"?

 “YK" to skrót od "You Know", czyli "wiesz". Stosowane do podkreślenia lub przypomnienia czegoś w trakcie rozmowy.

***

Bądź na bieżąco i zostań jednym z 90 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Geekweek na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Emotikon | młodzież
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy