Reklama

Jak Google Podróże zaoszczędzą twoje pieniądze na wakacjach?

Jak Google Podróże zaoszczędzą twoje pieniądze na wakacjach? Chociażby przedstawiając nam najkorzystniejsze oferty wyjazdów i noclegów w danych miejscach. Jest to aplikacja, która mocno ułatwia planowanie urlopu. Nie dość, że działa jako nasz asystent podróży, to jeszcze potrafi zaproponować interesujące atrakcje na miejscu. Oto jak skorzystasz z Google Podróże.

Google Podróże już od jakiegoś czasu jest obiektem zainteresowań podróżników. Wszystko przez rozbudowane funkcje niezbędne przy planowaniu wyjazdu. Czy faktycznie ta aplikacja jest aż tak pomocna? Sprawdzamy, czy  Google Podróże są w stanie pomóc nam w oszczędzaniu pieniędzy na wakacjach.

Google Podróże. Co to za aplikacja oraz jak z niej korzystać?

Google Podróże to wyszukiwarka firmy Google, wspierająca turystów w planowaniu wyjazdów. Jest aplikacją z pakietu usług Google, która bazuje na silniku Google Maps. Obecnie program jest w stanie pomóc nam wybrać najlepszą trasę, znaleźć ciekawe atrakcje czy wybrać tani nocleg.

Reklama

Jak korzystać z aplikacji Google Podróże? Jest ona usługą dostępną z poziomu przeglądarki. 

Wystarczy wpisać w pasku adresu google.pl/travel, abyśmy zostali przeniesieni bezpośrednio do naszego narzędzia turystycznego. 

Tam wybieramy już opcję, która najbardziej nas w danym momencie interesuje. Pozostaje nam wybrać cel, a następnie planować cały pobyt w nowym miejscu.

Można skorzystać też z aplikacji "Podróże" na smartfony. 

Google Podróże Eksploruj. Poznaj miejsce, do którego chcesz jechać na wakacje

Funkcja "Eksploruj" w Google Podróże pozwala w prosty sposób zaplanować wycieczkę na weekend, tydzień lub jeszcze dłuższy pobyt. 

Dostępne w niej są opcje pozwalające wybrać termin, środek transportu czy atrakcje zgodne z naszymi zainteresowaniami. 

Według naszych wytycznych otrzymamy najlepsze oferty lotów czy noclegów.

Wyszukaj lot w Google Podróże

Google Podróże posiada również zaktualizowaną wyszukiwarkę lotów. Wcześniej informacje o obniżkach cen wysyłane były wyłącznie mailowo do klienta. 

Obecnie istnieje możliwość śledzenia cen biletów w czasie rzeczywistym z poziomu portalu. Oprócz tego, jeśli nie zależy nam na konkretnym terminie, Google Podróże wyszuka najtańsze bilety dostępne na rynku.

Loty w Google Podróże pozwalają na wypełnienie szeregu pytań. Dzięki nim łatwiej będzie znaleźć nam odpowiedni dla siebie środek transportu. Wśród kategorii w opcjach wymienić można:

  • Czy jest to lot w obie strony, czy w jedną,
  • Ile pasażerów bierze udział w podróży, ile jest dzieci,
  • Jaką klasę preferujemy - ekonomiczną czy biznes,
  • Wybór daty oraz celu podróży.

Po wybraniu lotu aplikacja pozwala nam jeszcze porównać wykres cen. Jedynym minusem całej aplikacji jest liczba dostępnych przewoźników. W Google Podróże uwzględnione są wyłącznie te firmy lotnicze, które współpracują z firmą Google.

Wyszukaj najtańszy hotel w Google Podróże

Zakładka Hotele w Google Podróże pozwala nam na wyszukanie z poziomu mapy licznych noclegów w pobliżu interesujących punktów. 

Zakładka hoteli oferuje takie filtry wyszukiwania jak:

  • Wybór na podstawie ceny i zainteresowania wyszukujących,
  • Hotele z oceną powyżej oceny 4.0,
  • Zakwaterowanie wyłącznie w 4-, lub 5-gwiazdkowych hotelach,
  • Dostępne pokoje na dzisiejszy wieczór.

Co zobaczyć w okolicy? Atrakcje, które warto zobaczyć

Mapa atrakcji w Google Podróże jest idealnym punktem wsparcia w wyszukiwaniu zajęć na wieczór. Działa niczym typowe Google Maps. 

Różnica polega na wyszczególnieniu konkretnych atrakcji ze względu na wybraną kategorię. Po wybraniu punktu aplikacja przelicza czas podróży oraz odmierza dystans od punktu początkowego. Dzięki temu możemy znaleźć interesujące atrakcje, do których dotrzemy w szczególnym pułapie czasowym.

***

Czytaj także:

Sala kinowa w samolocie? Fotel Euphony to prawdziwa rewolucja

Jak spakować bagaż podręczny? O tych 10 rzeczach nie możesz zapomnieć

6 najchętniej odwiedzanych zabytków na świecie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy