Król Big Maców z nowym rekordem. Ale nie je frytek, bo to... niezdrowe

70-letni Don Gorske właśnie został jednym z najdłużej utrzymujących się na liście rekordzistów Guinnessa. Wszystko za sprawą diety zakładającej spożywanie kilku hamburgerów z McDonald’s dziennie.

70-letni Don Gorske właśnie został jednym z najdłużej utrzymujących się na liście rekordzistów Guinnessa. Wszystko za sprawą diety zakładającej spożywanie kilku hamburgerów z McDonald’s dziennie.
Poproszę Big Maca, ale bez frytek, bo... niezdrowe /123RF/PICSEL

Kiedy w latach 70. ubiegłego wieku zaczynał swoją przygodę z kultową kanapką z McDonald’s, mało kto spodziewał się, że przy takiej diecie dożyje 70. roku życiu. A jednak, a do tego mężczyzna ma się świetnie, jest rekordzistą Guinnessa i wciąż codziennie je ulubionego Big Maca, a nawet dwa. Tym samym Don Gorske, bo o nim właśnie mowa, znowu poprawił swój rekord, który wynosi obecnie ponad 34 tys. zjedzonych burgerów.

Co jednak ciekawe, zrezygnował z jedzenia aż dziewięciu Big Maców dziennie i aktualnie zjada każdego dnia jedynie dwa, do tego zrezygnował z frytek do posiłków, bo wiadomo przecież, że są szkodliwe i chodzi dziennie 10 kilometrów. Najwyraźniej wystarczyło to, by mógł zachować zdrowie, chociaż eksperci od lat ostrzegają, że regularne spożywanie fast foodów może przyczynić się do przyrostu masy ciała, otyłości, chorób serca i innych problemów zdrowotnych.

Miłość z lat 70. ubiegłego wieku

Reklama

A jak to wszystko się zaczęło? Dokładnie 17 maja 1972 roku, kiedy to Gorske zjadł pierwszego w życiu Big Maca i tak się w nim rozsmakował, że zadeklarował, że będzie jadł te kanapki codziennie do końca życia. I jak powiedział, tak zrobił, a na dowód trzyma nie tylko paragony, ale i opakowania. 

Mężczyzna nie ukrywa, że jego rodzina była mocno zaniepokojona tą dietą i próbowała go namówić na chociaż jeden inny posiłek dziennie, ale w końcu wszyscy się poddali, a on w "szczytowym" momencie zjadał nawet 9 Big Maców dziennie. Codziennie pojawiał się w lokalnym McDonald’s, który w pewnym momencie ozdobił nawet ścianę jego podobizną, trudno przecież o lepszą reklamę, prawda?

Jego nowy rekord to 34 128 Big Maców

Kulminacją tych wysiłków było przyznanie mu w 1999 r. przez Guinnessa tytułu rekordzisty świata w liczbie zjedzonych w ciągu całego życia Big Maców. Wraz z wiekiem spadała jednak liczba zjadanych przez niego Big Maców i obecnie są to średnio dwa dziennie. Co więcej, mężczyzna twierdzi, że odwiedza restaurację zaledwie dwa razy w tygodniu, gdzie delektuje się świeżą kanapką, a pozostałe zabiera do domu do odgrzania w mikrofali.

W efekcie przez cały 2023 rok zjadł 728 Big Maców, co daje mu łączny wynik 34 128 tych kanapek zjedzonych w ciągu całego życia. Gorske nie ukrywa też, że Big Mac nie jest jego jedyną słabością i czasami wieczorami zajada się też lodami, batonikami lub chipsami. W zamian nie je śniadań, zrezygnował z frytek i innych dodatków do Big Maca, a do tego dużo chodzi - to jego zdaniem pozwoliło mu zachować najlepszą możliwą formę fizyczną.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: McDonald’s | fastfood
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy