Nowa siedziba Google’a. Przeniosą kultowy budynek w XXI wiek

Google ogłosiło plany dotyczące nowej siedziby w Chicago w stanie Illinois w Stanach Zjednoczonych. Gigant zajmie budynek, który powstał w latach 80. XX wieku. Mimo niemal 40 lat ma wyjątkowo nowoczesną formę, która ma zostać zachowana.

Gigant usług internetowych jest obecny w Chicago od 2000 roku. Firma w jednym z najnowszych wpisów na blogu informuje, że jest to miejsce, w którym zamierza stale inwestować. Nie tylko ze względu na swoich partnerów i klientów, ale także rosnącą grupę światowej klasy badaczy w nowych dziedzinach, takich jak sztuczna inteligencja. W związku z tym w ubiegłym roku ogłoszono decyzję o zakupie i remoncie budynku James R. Thompson Center. Teraz pokazano wizualizacje projektu. 

Google przeniesie kultowy budynek w XXI wiek

Sądząc po renderach, jego postmodernistyczny ogólny projekt pozostanie w dużej mierze nienaruszony. Aby przenieść budynek w XXI wiek, zachowując jednocześnie jego kultową formę, Google współpracuje z  architektami firmy Jahn, odpowiedzialnej za pierwotny projekt.

Reklama

Wiadomo, że pozostanie charakterystyczne dla Thompson Center 17-piętrowe, wypełnione światłem atrium. Przeprojektowana zostanie natomiast zadaszona kolumnada u podstawy budynku, aby otworzyć przestrzeń i zwiększyć dostępność usług. Po otwarciu Thompson Centre ma być nowym rodzajem miejsca spotkań mieszkańców Chicago.

Remont zacznie się w przyszłym roku, ale nie wiadomo na razie, jak długo potrwa. Do 2030 roku obiekt ma być bezemisyjny całodobowo, 7 dni w tygodniu. Oznacza to korzystanie z biur i centrów danych w oparciu o czystą energię, o każdej porze każdego dnia.

- W przypadku budynku takiego jak Thompson Center nie jest to łatwe. Aby osiągnąć zamierzony wzrost efektywności, należy całkowicie wymienić fasadę budynku i systemy wewnętrzne. Nowa, potrójna szklana fasada poprawi zarówno parametry cieplne budynku, jak i komfort przebywających w nim osób, ponieważ wymaga mniej energii do ogrzewania i chłodzenia. Dodatkowo unowocześni wygląd budynku i zmaksymalizuje naturalne światło dzienne i widoki. Wymienimy także przestarzały sprzęt grzewczy i chłodniczy na wysokowydajne systemy, które są w stanie poradzić sobie ze słynnymi zróżnicowanymi porami roku w Chicago - informuje Google.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google | Architektura | Chicago
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama