Reklama

Poznała sekret długowieczności? Najstarsza kobieta świata skończyła 119 lat

Kane Tanaka, czyli najstarsza żyjąca osoba na świecie, skończyła właśnie 119 lat i wciąż pozostaje w świetnej formie, co widać na zdjęciach z grudnia, na których patrzy prosto w obiektyw i pokazuje znak pokoju.

Kane Tanaka, czyli najstarsza żyjąca osoba na świecie, skończyła właśnie 119 lat i wciąż pozostaje w świetnej formie, co widać na zdjęciach z grudnia, na których patrzy prosto w obiektyw i pokazuje znak pokoju.
119-letnia Kane Tanaka i jej ulubiony napój gazowany /Twitter/Junko Tanaka /materiały prasowe

W październiku dotarły do nas smutne wieści o śmierci mieszkańca Erytrei, Natabaya Tinsiewa, który był najprawdopodobniej najstarszym człowiekiem świata. Mężczyzna dożyć miał aż 127 lat, ale w tego typu przypadkach zawsze należy zachować pewną dozę wątpliwości, bo przy braku odpowiednich dokumentów trudno je potwierdzić.

W przypadku Kane Tanaki nie ma jednak żadnych wątpliwości, bo to właśnie ona została w 2019 roku oficjalnie wpisana do Księgi rekordów Guinnessa jako najstarszy żyjący człowiek świata. 2 stycznia tego roku świętowała zaś 119 urodziny, o czym na Twitterze poinformowała jej prawnuczka, Junko Tanaka, przy okazji dzieląc się świeżymi zdjęciami prababci.

Coca Cola sekretem długowieczności? Kane Tanaka uwielbia ten napój

Reklama

Wśród prezentów urodzinowych dla 119-latki nie zabrakło dwóch specjalnie przygotowanych przez koncern Coca-Cola butelek popularnego napoju, których etykiety zostały spersonalizowane imieniem i wiekiem jubilatki. Bo jak się okazuje, kobieta od lat pozostaje fanką Coca-Coli i wciąż regularnie sięga po ulubiony gazowany napój! Czyżby to był sekret jej długowieczności?

Trudno powiedzieć, ale kobieta pozostaje w świetnej formie i w ubiegłym roku była nawet częścią niosącej ogień sztafety olimpijskiej - co prawda na wózku prowadzonym przez jej rodzinę, ale w tym wieku to i tak zaskakujące.

Szczególnie że przez całe życie ciężko pracowała, bo w wieku 19 lat poślubiła właściciela sklepu z ryżem i zajmowała się tym rodzinnym biznesem do 103 roku życia! Co warto podkreślić, przeżyła wiele ważnych i jednocześnie tragicznych wydarzeń historycznych - dwie wojny światowe i dwie pandemie, grypy hiszpanki w 1918 roku i obecnie trwającą COVID-19, a przy tym dwukrotnie pokonała nowotwór.

Jednocześnie jej bliscy podkreślają, że nigdy nie mówiła za wiele o przeszłości i zdecydowanie woli żyć przyszłością. Podobno to właśnie ta ciekawość świata sprawia, że wciąż pozostaje w dobrej kondycji psychicznej - Kane Tanaka, mieszkająca w domu opieki w prefekturze Fukuoka, każdego dnia gra też w ulubioną grę planszową Othello i rozwiązuje zadania matematyczne. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko brać z niej przykład i życzyć kolejnych udanych lat!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy