Reklama

Spotify czy Tidal. Apple Music czy Deezer. Co wybrać do muzyki?

Spotify czy Tidal? A może Apple Music lub Deezer? Na rynku muzycznym nie brakuje serwisów, które oferują dostęp do wielomilionowej liczby utworów lub podcastów. Który serwis muzyczny wybrać? Oto najpopularniejsze muzyczne serwisy streamingowe. Podpowiadamy, co wybrać.

Spotify - cennik i funkcje

Spotify to szwedzki serwis, który oferuje dostęp do nagrań muzycznych i podcastów, w tym do ponad 60 milionów utworów. Spotify działa na zasadzie usługi freemium, która polega na tym, że Spotify podstawowe funkcje oferuje bezpłatnie. Trzeba jednak liczyć się z reklamami oraz ograniczonymi formami personalizacji serwisu.

Jeżeli chcemy uniknąć tych ograniczeń, trzeba skorzystać ze Spotify premium. Za podstawową wersję Spotify premium trzeba zapłacić 19,99 zł za miesiąc korzystania. W ofercie znajduje się również Spotify premium dla rodziny - z usługi korzysta sześć osób i każda z nich używa własnego konta. Koszt Spotify premium dla rodziny to 29.99 zł miesięcznie.

Reklama

Najciekawsze funkcje Spotify dotyczą uczenia się muzycznych preferencji użytkownika. W każdym tygodniu na koncie pojawia się playlista "Odkryj w tym tygodniu", która powstaje na bazie odsłuchań użytkownika. Inne funkcje Spotify to na przykład tworzenie własnych kolekcji, płynne przejścia między utworami, pobieranie utworów czy sterowanie muzyką w trakcie jazdy samochodem z uruchomioną nawigacją Google Maps.


Tidal - ile kosztuje?

Tidal to kolejny serwis, który umożliwia słuchanie muzyki, oferując ponad 70 milionów utworów. W porównaniu do Spotify Tidal nie oferuje darmowej wersji serwisu. Tidal za darmo to jedynie 30-dniowy okres próbny. Później trzeba wybrać z oferty Premium i Hi-FI.

Tidal Premium dla jednej osoby kosztuje 19,99 zł miesięcznie, dla rodziny 29,99 złotych, a dla studentów 9,99 złotych. Wersja Hi-Fi dla jednej osoby kosztuje 39,99 złotych, dla rodziny 59,99 złotych, a dla studentów 19,99 złotych.

Tidal, podobnie jak Spotify, oferuje użytkownikom dostęp do tworzonych specjalnie dla nich playlist. Tidal tworzy zestawienia My Mix oraz My Video Mix, ponieważ Tidal w swojej ofercie ma 250 tysięcy wysokiej jakości wideo. Zestawienia My Mix oraz My Video Mix działają w oparciu o specjalny algorytm, na który wpływ mają nawyki i gusta muzyczne użytkowników, ale także sam zespół redakcyjny Tidala.


Spotify czy Tidal - co wybrać?

Wybór Spotify czy Tidal zależy tylko i wyłącznie od indywidualnych preferencji użytkownika. Zanim zdecydujemy, czy lepszy będzie Spotify, czy Tidal, warto prześledzić dostęp ulubionych artystów na konkretnej platformie. Może się okazać, że ten jest dostępny na przykład na Spotify, ale brakuje go wśród wykonawców Tidala.

Jeżeli zależy nam na bezpłatnej wersji, idealny będzie Spotify. Tidal jest dostępny wyłącznie w płatnej wersji. Jednak Tidal, w odróżnieniu od Spotify, posiada dostępy do materiałów wideo jak teledyski lub krótkie nagrania z koncertów w wysokiej jakości.

Apple Music - koszt korzystania z aplikacji

Apple Music to kolejny serwis muzyczny, który oferuje ponad 60 mln utworów. To, co wyróżnia Apple Music to to, że ma funkcję wyświetlania na ekranie tekstów piosenek w czasie słuchania muzyki. Nowi użytkownicy mogą skorzystać z 3-miesięcznego okresu próbnego, jednak aby z niego skorzystać, potrzebne są dane do karty płatniczej.

Słuchanie muzyki w Apple Music bez limitów jest możliwe tylko dzięki wykupieniu subskrypcji. Jaki jest cennik Apple Music? Oferta indywidualna to koszt 19.99 zł miesięcznie, a słuchanie muzyki odbywa się bez reklam, w trybie online oraz offline. Rodzinna subskrypcja to koszt 29,99 zł. Może z niej skorzystać sześciu członków rodziny.

Jest także opcja skierowana do studentów, którzy za korzystanie z Apple Music zapłacą tylko 9,99 zł. Zniżka studencka w Apple Music zostaje przyznana po potwierdzeniu statusu studenta.


Deezer - cena muzycznej alternatywy

Dzięki serwisowi Deezer użytkownik zyskuje dostęp do katalogu zawierającego ponad 73 miliony piosenek, playlist, podcastów i kanałów radiowych. Deezer to francuska usługa muzyczna i działa na tej samej zasadzie, co Spotify, Tidal czy Apple Music. Z wymienionych najbliżej mu do Spotify, bo Deezer oferuje bezpłatną ofertę. Ta jednak zawiera reklamy i pozwala na maksymalnie sześć pominięć piosenek na godzinę.

Deezer Premium to dostęp do wszystkich utworów bez reklam, a cena Deezer Premium to 19,90 zł za miesiąc. Za cenę 29,90 zł muzyki może słuchać do 6 członków rodziny, a wykupując dostęp do serwisu Deezer i płacąc z góry na rok cena to 199,90 zł, zamiast 239,88 zł w comiesięcznym abonamencie.

Aplikacja Deezer to ciekawa alternatywa dla Spotify, Tidala czy Apple Music, jednak daje niemal identyczne funkcje, co jego konkurenci. Funkcje Deezera to między innymi odtwarzanie muzyki w trybie offline. Deezer oferuje obowiązkową funkcję jaką jest tworzenie własnych playlist i, podobnie jak Apple Music, pozwala oglądać teksty słuchanych piosenek na ekranie smartfonu.


Apple Music czy Deezer - co wybrać?

 Wybór pomiędzy Apple Music lub Deezer to, podobnie jak w przypadku pytania Spotify, czy Tidal, indywidualny wybór. Być może do wyboru na przykład Apple Music zachęci informacja, że siły z aplikacją połączył jeden z modeli sportowych samochodów. A mowa Porsche Taycan, który ma wbudowaną aplikację Apple Music.

Natomiast jeżeli użytkownik sporo czasu spędza przed telewizorem, być może chętniej sięgnie po Deezera. Ten pojawił się ostatnio na telewizorach Smart TV Samsunga. Subskrybenci pakietu HiFi mają dostęp do muzyki, a jednocześnie mogą korzystać z łatwego logowania, podziału na różne gatunki czy osobnej kategorii dla podcastów.

Spotify, Tidal, Apple Music, Deezer. Co wybrać do muzyki?

Odpowiedź na to pytanie znajduje się... powyżej. To, który serwis będzie lepszy, zależy już tylko od osobistych preferencji, czy to w zakresie ceny, czy łatwości w użytkowaniu. 

Wybierając spośród Spotify, Tidal, Apple Music i Deezer warto wziąć pod uwagę możliwość darmowego przetestowania aplikacji. Dzięki temu łatwiej będzie podjąć decyzję, które z dostępnych narzędzi i co wybrać do muzyki.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy