Trening domowy - część 2

Nogi, plecy, klatka piersiowa, ramiona i brzuch, czyli całe ciało. Tak w skrócie można opisać kolejny domowy trening prezentowany przez naszego eksperta, Jacka Bilczyńskiego.

Jacek Bilczyński przedstawia - trening domowy numer 2
Jacek Bilczyński przedstawia - trening domowy numer 2INTERIA.PL

Trening 3x3x3 prezentowany w poprzednim tygodniu był wstępem do domowej aktywności, która pomaga spalić tkankę tłuszczową i poprawia kondycję. Każdy trening wymaga jednak progresji i urozmaicenia. Jeśli 3x3x3 nie sprawia ci większych problemów, pora na trudniejszą wersję domowych ćwiczeń.

Trzy ćwiczenia

Podobnie jak poprzedni, nowy trening również oparty jest na trzech ćwiczeniach, które angażują prawie wszystkie mięśnie. Zasada ich wykonywania również nie ulega zmianie - wszystkie 3 ćwiczenia należy wykonać z maksymalną intensywnością i bez przerw czasowych między nimi. Tym razem jednak każde ćwiczenie należy wykonywać przez 40 sekund, a nie 30 sekund, jak poprzednio.

Ćwiczenie 1 - Pajacyki

Maksymalna liczba powtórzeń w ciągu 40 sekund.

Ćwiczenie 1INTERIA.PL

Ćwiczenie 2 - Pompki na krześle z naprzemiennym wyprostem nóg

Maksymalna liczba powtórzeń w ciągu 40 sekund

Ćwiczenie 2INTERIA.PL

Ćwiczenie 3 - Bieg w miejscu z rotacją tułowia

Maksymalna liczba powtórzeń w ciągu 40 sekund

Ćwiczenie 3.INTERIA.PL

Cztery rundy

W przeciwieństwie do treningu 3x3x3, ćwiczymy bardziej intensywnie. Za minimum należy przyjąć 4 rundy ćwiczeń. Jeśli twoja kondycja jest lepsza, możesz zwiększyć ich liczbę nawet do 6.

Za jedną rundę należy przyjąć wykonanie trzech prezentowanych powyżej ćwiczeń (każda runda trwa 40 sekund) oraz odpoczynek trwający 30 sekund. Oznacza to, że jedna pełna runda trwa dokładnie 2,5 minuty.

Schemat treningowyINTERIA.PL

Trzy razy w tygodniu

Częstotliwość treningu pozostaje na poziomie 3 razy w tygodniu. Tu, po raz kolejny, można zwiększyć liczbę sesji do pięciu, a nawet sześciu - taka optymalna opcja polecana jest jednak osobom już wytrenowanym.

Jacek Bilczyński Fit&Lifestyle Coach

Jacek Bilczyński - ekspert INTERIA.PLINTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas