W sklepach już Black Week, a kiedy jest Black Friday 2023?

Łowcy okazji zakupowych z pewnością czekają na Black Friday i poprzedzające ten dzień Black Weeks. Przez cały listopad sklepy organizują wiele promocji, które przyciągają tłumy klientów. Kiedy w 2023 roku wypada Black Friday i co warto kupić w ten dzień? Niektóre produkty są przeceniane o imponujące kwoty.

Black Week. Co to znaczy i do kiedy trwa? Handlowcy już polują na klientów

Black Friday nazywany również po polsku "Czarnym Piątkiem", to dzień, w którym wiele sklepów, zarówno w Polsce, jak i w innych krajach na świecie, organizuje mnóstwo promocji. Klienci mogą wówczas zakupić sprzęt elektroniczny, ubrania czy AGD w zdecydowanie niższych cenach.

Niektóre sklepy zaczynają wprowadzać obniżki cen swoich towarów znacznie wcześniej. Najczęściej ma to miejsce w trakcie dni poprzedzających Czarny Piątek. Okres ten, jest wówczas nazywany Black Week. Niekiedy sklepy wprowadzają promocje stopniowo, a najkorzystniejsze z nich przypadają właśnie na Black Friday. 

Reklama

Bardzo często zdarza się, że okres Black Week jest przedłużany. Handlowcy zaczynają polować na klientów już po Dniu Wszystkich Świętych. Pomimo tego, że do Czarnego Piątku pozostało jeszcze nieco czasu, to niektóre firmy rozpoczynają festiwal promocji "Black Weeks" już teraz.

Kiedy jest Black Friday 2023?

Black Friday pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Co roku święto promocji obchodzi się tam w pierwszy piątek przypadający po Święcie Dziękczynienia. Czarny Piątek stanowi rozpoczęcie sezonu zakupowego przed Bożym Narodzeniem. 

A zatem, kiedy jest Black Friday w 2023 roku? Tegoroczne święto zakupów odbędzie się w piątek, 24 listopada. To właśnie wtedy Polacy tłumnie ruszą do sklepów w poszukiwaniu wyprzedażowych okazji. 

Black Week i Black Friday 2023. Kiedy są najlepsze promocje i co warto kupić?

W niektórych sklepach obecnie trwają promocje w ramach Black Weeks. Mowa tu między innymi o Media Expert czy RTV Euro AGD. W sklepach tych można aktualnie zakupić smartfony czy sprzęt RTV/AGD po obniżonych cenach. Klienci mogą również kupić produkty w promocyjnych cenach w sklepie X-kom. Obecnie trwa tam Black Month, podczas którego można trafić na wiele zniżek. Rabaty sięgają nawet 70%

Jednak prawdopodobnie najlepsze promocje czekają nas dopiero podczas Black Friday. To właśnie wtedy warto kupić między innymi prezenty pod choinkę. Specjalnie rabaty czekają na osoby poszukujące smartfonów, laptopów, ubrań, butów, biżuterii i wielu innych rozmaitych produktów. Szczególną uwagę warto poświęcić elektronice, która nierzadko jest nawet o kilkadziesiąt procent tańsza.

Przeczytaj też:

Gotówka za zakupy? Kasjer zada ci pytanie i jeśli się nie zgodzisz, odmówi sprzedaży

Z miast znikają sklepy z używanymi rzeczami. Vinted i OLX mają się świetnie

Biedronka uzbroiła kasy w nową funkcję. Może cię zaskoczyć nagła blokada

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Black Friday | black week
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy