958 dronów w roli głównej na okładce najnowszego wydania magazynu TIME

Na łamach najnowszego wydania magazynu TIME pojawił się artykuł o dronach i dobrodziejstwach z nich płynących. Z tej okazji na okładce pojawiły się inteligentne drony Intela.

Wydawcy magazynu TIME poprosili o pomoc w realizacji swojego projektu inżynierów z firmy Intel i Astreus Aerial Cinema Systems.

Przygotowali oni przepiękny pokaz z udziałem aż 958 dronów, które utworzyły na wieczornym niebie okładkę magazynu i zostały uwiecznione przez innego drona-fotografa na zdjęciu.

Stało się ono okładką najnowszego wydania tygodnika. W trakcie show, kwadrokoptery latały na wysokości ok. 100 metrów nad powierzchnią Ziemi.

Co niezwykłe, pierwszy raz w 95-letniej historii TIME, fotografia okładki została wykonana przez urządzenie latające.

Reklama

Wydawcy nie przypadkowo wybrali właśnie drony Intela. Amerykańska firma trafiła jakiś czas temu do Światowej Księgi Rekordów Guinnessa za przygotowanie show z wykorzystaniem największej w historii liczby bezzałogowców.

Aktualnie rekordzistą jest chińska firma EHang Egret, ale na razie nie zostało to potwierdzone wpisem do Księgi Rekordów Guinnessa. Podczas majowego pokazu na niebie nad Xi’an w locie synchronicznym uczestniczyły 1374 drony.

Źródło: GeekWeek.pl/Intel/TIME / Fot. Intel/TIME

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy