Polski LOT na topie. Przewoźnik w światowej czołówce

Wielki sukces Polskich Linii Lotniczych LOT. Rodzimy przewoźnik znalazł się w czołówce rankingu najlepszych linii lotniczych na świecie. Za zestawienie odpowiada AirHelp, a pod uwagę brane było zadowolenie pasażerów. LOT wyprzedził takie linie, jak niemiecka Lufthansa czy holenderski KLM.

LOT w światowej czołówce

Polskie Linie Lotnicze LOT zajęły 3. miejsce w rankingu najlepszych linii lotniczych na świecie według AirHelp. Ranking AirHelp Score 2023 brał pod uwagę zadowolenie pasażerów ze standardów panujących na pokładzie i ofertę poszczególnych przewoźników. Warto zauważyć, że równie ważnym czynnikiem był sposób i tempo rozpatrywania wniosków o odszkodowania z uwagi na opóźnienia czy odwołane loty. Z tym niektórzy przewoźnicy mają spory problem.

W tym gronie nie znalazł się jednak LOT, który zanotował spory skok w rankingu. Trzecie miejsce na całym świecie brzmi dumnie i w rzeczy samej takie jest. Lepszymi liniami okazały się jedynie Qatar Airways i - co ciekawe - Eurowings z Niemiec. O ile katarskie linie od lat są uznawane za jedne z najlepszych, tak budżetowy przewoźnik zza naszej zachodniej granicy udowadnia, że da się oferować loty tanio i jednocześnie dobrze.

Reklama

Polskie Linie Lotnicze z dobrymi ocenami

Jak wyglądały szczegółowe oceny w rankingu? Ogólna ocena LOT-u wyniosła 8.11, podczas gdy Eurowings otrzymał 8.27 a Qatar Airways 8.38. Cząstkowe oceny składały się z opinii na temat punktualności, wrażeń pasażerów i jakości obsługi zażaleń i reklamacji. LOT otrzymał noty wynoszące odpowiednio 8.3, 8.1 i 7.9.

Na czwartym miejscu znalazły się linie Etihad Airways, dalej All Nippon Airways i Austrian Airlines. Co ciekawe, w topowej dziesiątce zabrakło miejsca dla tak popularnych przewoźników, jak choćby Lufthansa czy Air France. Niemiecki przewoźnik uplasował się na dopiero 57. miejscu. Nieco lepiej poradziły sobie francuskie linie (25. miejsce), całkiem wysoko "wylądował" holenderski KLM - na pozycji o numerze 15.

Najlepsze lotnisko w Polsce? To nie Warszawa

Ranking AirHelp Score 2023 zawiera też informacje o najlepszych lotniskach. Te dane przedstawiono z podziałem na cały świat, poszczególne regiony i konkretne kraje. Według tego tytuł najlepszego lotniska na świecie powędrował do Omanu, a konkretniej Muscat International Airport. Na drugim miejscu jest Recife/Guararapes-Gilberto Freyre International Airport w Brazylii, a podium zamyka Cape Town International Airport z RPA. Jak wypadły polskie lotniska?

Najlepsze lotnisko w Polsce to port lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Pierwsze miejsce w kraju przełożyło się na 28. lokatę na świecie. Drugie miejsce w krajowym rankingu zajęło lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie z identyczną oceną ogólną jak port Kraków-Balice im. Jana Pawła II.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy