Poznajcie The Speeder, latający motocykl dla policji z napędem odrzutowym

Zapomnijcie o latających motocyklach na bazie dronów, które swoimi wirnikami mogą poszatkować przechodniów i samego funkcjonariusza prawa. Firma Jetpack Aviation zaprezentowała coś bardziej praktycznego.

Futurystyczna maszyna dysponuje turbinami odrzutowymi, które pozwalają jej wznieść się na wysokość 5000 metrów, rozpędzić do 240 km/h i pozostać w powietrzu przez 20 minut. Jej twórcy uważają, że to w zupełności wystarcza dla fanów sportów ekstremalnych i np. funkcjonariuszy prawa, którzy będą mogli The Speeder'ami patrolować ulice miast, a nawet podjąć akcje pościgowe.

Jetpack Aviation zapewnia, że potężny odrzutowy napęd maszyny pozwala swobodnie unieść w powietrzu nawet 220 kilogramów, czyli pilota i pojemne sakwy ze sprzętem. Na pokładzie latającego motocykla znalazły się systemy autonomiczne, które stabilizują pojazd, podobnie jak to się odbywa w przypadku najnowszych dronów, i sterują całym lotem, dzięki czemu operator może skupić się tylko na samym locie lub wyznaczyć miejsce docelowe, a maszyna już sama go tam bezpiecznie dostarczy.

Reklama

Co najważniejsze, pojazd został zaprojektowany w ten sposób, że spełnia wszystkie rygorystyczne przepisy Amerykańskiej Federalnej Administracji Lotnictwa. Oznacza to, że należy do grupy ultralekkich, więc może nim latać każdy chętny, i to bez żadnych licencji.

Na latający motocykl od Jetpack Aviation można już składać zamówienia. Pierwsza wpłata wynosi 10 tysięcy dolarów. Firma liczy, że sprzeda 20 sztuk swojego the Speeder'a, każdy w cenie 380 tysięcy dolarów. Na pewno zainteresowanie nim nie będzie duże. Możemy spodziewać się, że trafi on do wypożyczalni sprzętu dla bogatych fanów sportów ekstremalnych, podobnie jak np. Zapata Ezfly lub Flyboard, a całkiem możliwe, że zainteresuje się nim też dubajska policja. Pożyjemy, zobaczymy.

Źródło: GeekWeek.pl/Jetpack Aviation / Fot. Jetpack Aviation

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy